6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Измешајте ги овие 3 состојки и ќе живеете 100 години (силен рецепт за здравје)

  Народниот исцелител Баи Димо од Димитровград на многумина им е познат по испробаните лековити мешавини и овој навистина уникатен рецепт за здравје, кој ги оддалечува болестите од телото.

  Самиот рецепт е многу едноставен и едноставен на прв поглед. Се состои од само три состојки кои е добро да се земаат секој ден. Тие немаат контраиндикации или несакани ефекти.

  Баи Димо вели дека без лекови и хемикалии, овој уникатен рецепт за здравје му гарантира на човекот дека може безбедно да живее до сто години.

  Неговата лековита смеса е направена од четвртина лажичка куркума измешана со половина лажичка вистинско маслиново масло – квалитетно и прстофат црн пипер. Овие состојки се мешаат многу добро за да се добие хомогена супстанца и се земаат сами или како додаток во разни јадења, салати и друго.

  Баи Димо советува ако ја земеме смесата сама, добро е да ставиме малку вода во неа – на око. Повторно промешајте и потоа земајте една кафена лажичка два или три пати на ден. Добро е ова да се прави на речиси празен стомак, а не после јадење.

  „Црниот пипер во куркумата е задолжителен, бидејќи кога ќе се измешаат двете состојки, лековитото дејство на куркумата станува многукратно посилно. А тоа е едно од најдобрите средства да се заштитиме од болести, па дури и од рак, бидејќи ги запира сите воспалителни процеси во нашето тело“, објаснува исцелителот.

  Овој здравствен рецепт го користеле многу луѓе и критиките за него се повеќе од одлични. Трите магични природни состојки се препорачуваат и за зимската сезона, бидејќи ги држат подалеку од нас сите видови вируси и грип.

  Последно, но не и најмалку важно, комбинацијата на црн пипер и куркума е одличен начин за слабеење и одржување на нормална телесна тежина.
  Забелешка:
  Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.