6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Зошто плачеш, мамо?

  “Мамо, зошто плачеш?” – ја запрашало малото момче неговата мајка.
  “Затоа што сум жена?” – му одговорила таа.
  “Не разбирам” – љубопитно ја погледнало детето.

  Неговата мајка само го прегрнала и рекла “И никогаш нема да разбереш.”

  Подоцна го запрашало татка си: “Зошто мама плачеше без причина? ”

  “Сите жени плачат без причина” –  рекол татко му и тоа било сè што успеал да каже.

  Малото момче пораснало и станало маж, но сеуште се прашувал зошто жените плачат.

  Конечно го прашал Господ: “Господи, зошто жените плачат толку лесно?

  Господ одговорил:

  “Кога ја создадов жената, таа мораше да биде посебна. И направив рамена доволно силни за да ја преземе тежината на целиот свет, а и покрај тоа доволно нежни за да даваат подршка. И дадов внатрешна сила да го издржи раѓањето на детете и исто така отфрлањето кое многу пати доаѓа од нејзините деца.

  И дадов цврстина, која и овозможува да продолжува напред, кога другите се откажуваат и да се грижи за своето семејство, дури и при болест и исцрпеност, без да се жали.

  И дадов чувствителност да ги сака своите деца без оглед на сè и покрај сите околности, дури и кога детето ќе го ранат многу.

  И дадов моќ да му помогне на мажот до неа да ги надмине грешките и ја создадов од неговото ребро за да го заштити неговото срце.

  И дадов мудрост за да знае дека добриот сопруг никогаш не би ја повредил својата жена, но повремено ја тестира нејзината сила и нејзината одлучност за да биде до него непоколебливо.

  И конечно и дадов солза, под која да се засолни. Ова е нејзино единствено право, за да го користи секогаш кога има потреба.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.