6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  ЗА ТРИ ДЕНА: Ги намалува маснотиите, исчезнува подуеноста и го исфрла отпадот

  Овој рецепт е всушност оброк-салата кој се јаде во период од три дена. Некои го јадат само навечер, наместо вечера, но другите оброци во текот на денот ги регулираат за да има ефект.

  Меѓутоа, оние поиздржливите овој оброк го јадат во текот на целиот ден (за појадок, ручек, вечера и ужина) во период од три дена и тогаш, секако има уште поголем ефект.

  Трикот всушност е во изборот на намирниците од кои се приготвува оваа витаминска салата и нивната способност да ги прочистуваат сите заостанати отпадоци во цревата и да делуваат како метла, пишува НМД.мк

  Ако сметате дека е дојдено време да направите малку пауза и да му помогнете на вашиот организам да се исчисти од мастите и насобраните несварени талози во цревата (кои патем се скаменуваат и се нарекуваат „камен“ во цревата“), тогаш дојдени сте на вистинското место и во продолжение прочитајте го рецептот за оваа витаминска салата.

  Овој оброк ако го јадете три дена по ред, ќе направи вистинско ч удо за вашиот стомак, и одвнатре и одвнатре. Делува како четка/метла за чистење, па откако ќе се исчистат цревата ќе исчезне и подуеноста на стомакот.

  На тој начин и стомачните киселини ќе можат поправилно да функцуонираат и докрај да ја дигестираат храната. А вие, за три дена ќе изгледате многу поздраво и многу посла-бо!

  Потребни состојки: свежа зелка (може и зелена, но потрудете се да набавите црвена зелка), цвекло, моркови, лимонов сок и малку маслиново масло.

  Постапка: Изрендајте ја зелката, цвеклото и морковот во однос 3:1:1. Значи на 300 г зелка ставете по 100 г морков и цвекло. Во салатата може да додадете зачински билки во вкус, како магдонос, целер, босилек и слично.

  Измешајте добро за да се соединат состојките и наместо оцет, зачинете со лимонов сок (не користете концентрати, туку исцедете свеж сок од лимон). На крај додајте неколку капки маслиново масло (на еден килограм салатадодајте максимално 1,5 лажица маслиново масло).

  Многу е важно да не додавате сол во салатата или какви било други додатоци. Оваа салата јадете ја барем три часа пред спиење, наместо вечера, минимум три дена по ред, за да ги забележите резултатите, пишува НМД.мк

  Оваа салата ќе го препороди вашето тело поради состојките со кои обилува: витамини, минерали, растителни влакна и пектин, кој ќе ве засити, ќе ви даде енергија, ќе го подобри варењето и ќе ги регулира проблемите со цревата и дигестијата.

  Ако ви се допадне оваа салата, слоподно можете да продолжите да ја кон-сумирате и следните денови, но после седум дена направете пауза. Инаку, овој рецепт е тајната за рамен и убаво обликуван стомак на многу манекенки.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.