6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  За седум дена 5 килограми помалку со помош на банана и млака вода

  Доколку сакате да ја пробате оваа диета, најважно е бананите да ги конзумирате со млака вода. Ова комбинација го забрзува метаболизмот.

  За појадок се јадат две банани и се пијат две чаши млака вода, повеќе топла, од што ладна. Другите оброци се по ваша желба, само е важно да не вечерате после 18 часот и помеѓу оброците да изедете една банана и да испиете една чаша млака вода.

  Пожелно би било да ги исклучите и замените благите и грицките со млака вода и да пиете е најмалку две литра вода дневно.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.