6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Запомнете и изговорете ги овие зборови тивко и ќе го отворите протокот на пари – Парите ќе ве сакаат – Ќе ви паднат од таму каде што не очекувате

  Најверојатно, секој од нас барем еднаш помислил дека би било прекрасно да стане богат и да заработи повеќе од она што го заработува сега. Во езотеризмот, се верува дека нашата финансиска состојба зависи не само од напорите, туку и од готовинскиот тек. Пристапот до кој често се блокираме. Ако се активира паричната енергија, тогаш финансиите ќе дојдат кај човекот лесно и во износ што му е потребен.

  ПАРИ ЕНЕРГИЈА
  Најважниот орган од кој зависи благосостојбата, а особено финансиската благосостојба е мозокот (умот). Всушност, тоа е најмоќната алатка. Но, за да работи навистина ефикасно, треба да го користите правилно. Важно е да ги дадете точните поставки и да отстраните сè што ви пречи. Тогаш тој ќе направи се што е можно, па дури и невозможно за вас, ќе го реши апсолутно секој проблем или задача.

  За да привлечете пари, среќа и просперитет, почнете да ја пополнувате вашата деловна сфера со енергија! “ – советува основачот на алтајската методологија на шуа-шаманизмот, мајстор Владислав.

  Мирисите влијаат на кариерата и бизнисот. Земете еден ловоров лист (по можност свеж и цел), тријте го со прстите од левата рака и вдишете ја аромата. Обидете се да вдишете што е можно подлабоко, почувствувајте го овој мирис. Аромата на ловоров лисја има уникатни својства: има позитивен ефект врз бизнисот, финансиската сфера на човечката енергија.

  Па, за да ги зајакнете овие својства, треба да го кажете следново: „Ја вдишувам аромата, ќе бидам богат“. Со злато и сребро и со свој ум. Навистина!“ Не со потсмев и сомнеж, туку да ги кажам сосема сериозно. Парите ќе стигнат наскоро!

  После тоа, листот треба да се стави во паричникот (во секоја преграда, секој џеб). Се верува дека ловоровите листови треба да се чуваат таму каде што се парите. Периодично, ловоровиот лист треба да се отстранува и оваа практика да се повторува. А кога листот ќе престане да испушта арома, само заменете го со нов и фрлете го стариот во вода.

  Оваа поставка влијае на умот, на потсвеста. Парите ќе дојдат од таму каде што не ни очекувате! Вашиот ум едноставно ќе го најде најдоброто решение за вас.

  Можете исто така да земете 5 прекрасни ловорови листови, да капнете неколку капки есенцијално масло од портокал на секоја. Оставете ги да се исушат на сонце. После тоа треба да ги раширите на оние места каде што најчесто чувате пари. Ова е многу моќен талисман за пари!

  Оваа практика исто така функционира: земете голем убав лист. Напишете ја количината што ви треба на неа. После тоа, помачкајте го со омиленото есенцијално масло. После тоа, стиснете го меѓу дланките, нежно тријте го и кажете: „Тријам, тријам и сакам преку вас да најдам финансиска помош“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.