6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други...

  Запомнете и изговорете ги овие зборови тивко и ќе го отворите протокот на пари – Парите ќе ве сакаат – Ќе ви паднат од таму каде што не очекувате

  Најверојатно, секој од нас барем еднаш помислил дека би било прекрасно да стане богат и да заработи повеќе од она што го заработува сега. Во езотеризмот, се верува дека нашата финансиска состојба зависи не само од напорите, туку и од готовинскиот тек. Пристапот до кој често се блокираме. Ако се активира паричната енергија, тогаш финансиите ќе дојдат кај човекот лесно и во износ што му е потребен.

  ПАРИ ЕНЕРГИЈА
  Најважниот орган од кој зависи благосостојбата, а особено финансиската благосостојба е мозокот (умот). Всушност, тоа е најмоќната алатка. Но, за да работи навистина ефикасно, треба да го користите правилно. Важно е да ги дадете точните поставки и да отстраните сè што ви пречи. Тогаш тој ќе направи се што е можно, па дури и невозможно за вас, ќе го реши апсолутно секој проблем или задача.

  За да привлечете пари, среќа и просперитет, почнете да ја пополнувате вашата деловна сфера со енергија! “ – советува основачот на алтајската методологија на шуа-шаманизмот, мајстор Владислав.

  Мирисите влијаат на кариерата и бизнисот. Земете еден ловоров лист (по можност свеж и цел), тријте го со прстите од левата рака и вдишете ја аромата. Обидете се да вдишете што е можно подлабоко, почувствувајте го овој мирис. Аромата на ловоров лисја има уникатни својства: има позитивен ефект врз бизнисот, финансиската сфера на човечката енергија.

  Па, за да ги зајакнете овие својства, треба да го кажете следново: „Ја вдишувам аромата, ќе бидам богат“. Со злато и сребро и со свој ум. Навистина!“ Не со потсмев и сомнеж, туку да ги кажам сосема сериозно. Парите ќе стигнат наскоро!

  После тоа, листот треба да се стави во паричникот (во секоја преграда, секој џеб). Се верува дека ловоровите листови треба да се чуваат таму каде што се парите. Периодично, ловоровиот лист треба да се отстранува и оваа практика да се повторува. А кога листот ќе престане да испушта арома, само заменете го со нов и фрлете го стариот во вода.

  Оваа поставка влијае на умот, на потсвеста. Парите ќе дојдат од таму каде што не ни очекувате! Вашиот ум едноставно ќе го најде најдоброто решение за вас.

  Можете исто така да земете 5 прекрасни ловорови листови, да капнете неколку капки есенцијално масло од портокал на секоја. Оставете ги да се исушат на сонце. После тоа треба да ги раширите на оние места каде што најчесто чувате пари. Ова е многу моќен талисман за пари!

  Оваа практика исто така функционира: земете голем убав лист. Напишете ја количината што ви треба на неа. После тоа, помачкајте го со омиленото есенцијално масло. После тоа, стиснете го меѓу дланките, нежно тријте го и кажете: „Тријам, тријам и сакам преку вас да најдам финансиска помош“.

  Latest Posts

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Видов како една корејска домаќинка лесно се ослободи од прашината, и го направив истото! Сега куќата е секогаш чиста и мириса на свежо

  Проблемот со прашината на површините во куќата и е познат на секоја домаќинка. Но, некои од нас ја чистат прашината секој ден, а други...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.