6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ерогени зони кои ќе Ве полудат и двајцата. Сексот ќе Ви биде божествен!

  Во нашето тело има повеќе чувствителни точки (Ерогени зони), кои не треба да ги забораваме и избегнуваме, ако сакаме возбудлив секс. Не се фокусирајте само на оние кои Ви се добро познати, туку пробајте да го запознаете телото на партнерот, за да го изненадите.

  Кога сакате да го возбудите Вашиот партнер почнете со нежно допирање, на најсоодветните места како што се вратот, рацете и гениталиите. Меѓутоа во никој случај не ги избегнувајте како ерогени зони овие области од телото:

  Стапалата

  И тоа особено прстите. Се разбира, ерогените зони се строго индивидуални за секого, а стапалата знаат да бидат силен афродизијак.

  Ушите

  Кој не сака да го бакнуваат и да му шепотат нежно во увото?

  Усните

  Тие имаат повеќе нервни завршетоци отколку кој и да е дел на нашето тело.

  Прстите

  Тие се речиси толку чувствителни како гениталиите и усните.

  Градите

  Таму кожата е потенка, а соодветно на тоа и почувствителна.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.