6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Едноставен пијалок за брз метаболизам: Клучот за витко тело и свеж изглед

  Нашата чинија е клучот за убаво и здраво тело, мазна кожа и сјајна коса, но при тоа не се мисли на бројот калории кои ги внесуваме, туку на намирниците кои ја регулираат дигестијата и го забрзуваат метаболизмот.

  Овој пијалок е преполн со витамини, минерали и амино-киселини, а треба да го конзумирате наутро или како ужинка која ќе биде замена за кафе или кесичка чипс.

  Состојки:

  • Една и пол чаша вода
  • Една главица исецкана марула
  • Три до четири стебленца целер
  • 300 гр спанаќ
  • Едно излупено и исецкано јаболко
  • Една излупена и исецкана круша
  • Една банана

  По желба:

  • Свеж коријандер (листови и стебло)
  • Магдонос

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.