6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Една разведена жена советува: јас згрешив, немојте и вие!

  Советите доаѓаат од жена која излегла од седум годишен брак. Вели дека и сопругата и сопругот треба да се вложуваат во бракот доколку сакаат тој да трае. Во продолжение неколку совети кои ќе и се најдат на секоја мажена жена

  Барајте го најдоборото во него. Постојат позитивни и негативни карактеристики кај секој жив човек, секогаш фокусирајте се на позитивните! Бидете сексуално активни. Физичката интимност е исто толку важна колку и емоционалната.

  Барајте добри совети од постарите жени кои имаат успешен брак: Понекогаш ви е потребен добар совет за да ве спречи да постапите погрешно.

  Дозволете му да му се замрзне мозокот. Нека има време да здивне сам…
  Не вложувајте премногу напори за да го промените.
  Пофалете ја неговата мажественост: Секој се чувствува добро кога некој го фали. Зошто тогаш вашиот маж не добие некоја пофалба?

  Смејсте се на неговите шеги, нека има чувство дека ве радува.
  Не го критикувајте, уште повеќе ќе ја влошите ситуацијата.
  Делата нека говорат повеќе од зборовите.

  Бидете до него кога сте му потребна. Децата нека поминат викенд кај баба и дедо а вие двајца заедно.
  Не полнете го со комплекси, мажите и онака имаат ниска самодоверба.
  Кога е потребно дозволети му да ви помогне, да заврши некоја “машка” работа во домот. Колку и да можете да го средите тоа вие сами, натерајте го он да се почувствува дека само он тоа може да го среди.
  Излегувајте заедно барем еднаш во месецот.

  Трошете време разговарајќи за секојдневни работи, раскажувајте си и зближувајте се се повеќе и повеќе.
  Изненадете го понекогаш со неговото омилено благо или вино.
  Без повод излезете на романтична вечера и однесувајте се како да сте момче и девојка.
  Не се расправајте за неважни ситници, не згорчувајте си го животот залудно.

  Внесвајте убавина во живеењето, оти жената е способна да ги нареди работите како што таа сака, па нека биде секојдневието убаво!

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.