6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Една разведена жена советува: јас згрешив, немојте и вие!

  Советите доаѓаат од жена која излегла од седум годишен брак. Вели дека и сопругата и сопругот треба да се вложуваат во бракот доколку сакаат тој да трае. Во продолжение неколку совети кои ќе и се најдат на секоја мажена жена

  Барајте го најдоборото во него. Постојат позитивни и негативни карактеристики кај секој жив човек, секогаш фокусирајте се на позитивните! Бидете сексуално активни. Физичката интимност е исто толку важна колку и емоционалната.

  Барајте добри совети од постарите жени кои имаат успешен брак: Понекогаш ви е потребен добар совет за да ве спречи да постапите погрешно.

  Дозволете му да му се замрзне мозокот. Нека има време да здивне сам…
  Не вложувајте премногу напори за да го промените.
  Пофалете ја неговата мажественост: Секој се чувствува добро кога некој го фали. Зошто тогаш вашиот маж не добие некоја пофалба?

  Смејсте се на неговите шеги, нека има чувство дека ве радува.
  Не го критикувајте, уште повеќе ќе ја влошите ситуацијата.
  Делата нека говорат повеќе од зборовите.

  Бидете до него кога сте му потребна. Децата нека поминат викенд кај баба и дедо а вие двајца заедно.
  Не полнете го со комплекси, мажите и онака имаат ниска самодоверба.
  Кога е потребно дозволети му да ви помогне, да заврши некоја “машка” работа во домот. Колку и да можете да го средите тоа вие сами, натерајте го он да се почувствува дека само он тоа може да го среди.
  Излегувајте заедно барем еднаш во месецот.

  Трошете време разговарајќи за секојдневни работи, раскажувајте си и зближувајте се се повеќе и повеќе.
  Изненадете го понекогаш со неговото омилено благо или вино.
  Без повод излезете на романтична вечера и однесувајте се како да сте момче и девојка.
  Не се расправајте за неважни ситници, не згорчувајте си го животот залудно.

  Внесвајте убавина во живеењето, оти жената е способна да ги нареди работите како што таа сака, па нека биде секојдневието убаво!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.