6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Една постара жена сокрила ловоров лист во својата спална соба и почнала да забележува неочекувани промени во нејзиниот живот

  Познат сосед на возраст за пензионирање сокрил ловоров лист во спалната соба и почнал да забележува неочекувани промени.

  Ловорот е окултно дрво поврзано со античка Грција и богот Аполон, симбол на машката убавина. Ловоровата гранка, како и ловоровиот венец, се смета за симбол на слава, победа и мир.

  Од памтивек, луѓето одгледувале ловор и го користеле во различни области од нивниот живот. Најзастапено меѓу кои е варењето (како зачин). Сепак, малкумина знаат дека листовите на зимзеленото медитеранско дрво може да се користат за повеќе од само готвење.

  Ловоровиот лист има многу магични својства а едно од нив е да привлекува пари. Ако по зборовите: „Ловоров, донеси среќа и среќа во мојата куќа!“ » врзете 5 листа со црвен конец и закачете над влезната врата, предметите на желбата ќе летаат да му се восхитуваат и, веројатно, ќе останат долго време. . Подобро е да го направите ова на нова месечина.

  За да се умножат парите, на местата каде што живеат треба да се постават магични магнети – листови од ловор намачкани со есенцијално масло од портокал. Магнетите не смеат да се преместуваат, зборуваат или покажуваат на другите.

  Исто така, со помош на ловоров лист можете да ја избркате сиромаштијата. За да го направите ова, 4 ловорови листови треба да се стават во крст под тепихот на влезот. Во исто време, треба да се каже: „ловоровиот лист ги штити парите, ја протерува сиромаштијата. Штом листовите се распаднат, едноставно заменете ги со нови. Тоа е толку едноставно и ефективно!

  Друг талисман во форма на ловоров лист ги исполнува креативните желби и ќе биде најсигурен за луѓето од уметноста. Ловоровиот лист помага да се заштити куќата од зли очи. Ловоровите лисја под тепихот во ходникот не дозволуваат кавги и несакани гости да влезат во куќата.

  И, се разбира, овој вид амајлија ги зајакнува браковите. Еден сосед вели дека ако ставите ловоров лист под душекот во спалната соба, тогаш ниту еден од сопружниците никогаш нема да размислува за изневерување. Исто така, неколку ловорови листови поставени под перницата ќе го вратат сонот во нормала, ќе инспирираат пријатни ноќни соништа.

  Можете исто така да закачите мал куп ловорови лисја во секоја просторија. Ова ќе помогне да се исчисти куќата од негативна енергија и кавги. Езотериката ги советува младенците да стават ловоров лист во чевлите во пресрет на свадбената церемонија. Ова ќе го направи брачниот живот долг и многу среќен!

  Исто така, предлагам да дознаете што ќе се случи ако запалите ловоров лист на зајдисонце. Тоа не е само зачин, туку и арома, па дури и седатив!

  Како што можете да видите, ловоров лист во стан е задолжителен. Оние кои веќе се испробале како волшебници велат дека ловорот функционира без промашување!

  Велат дека ако нешто посакаш и го напишеш на ловоров лист и потоа го запалиш, тогаш желбата сигурно ќе ти се оствари. За да го направите ова, дефинитивно треба да замислите дека желбата веќе се оствари, а не да седите чекајќи чудо!

  Дали знаете за ваквите корисни својства на ловоровиот лист

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.