6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Скоро два милиони споделувања – лекција на која секој родител мора да го научи своето дете

  На Фејсбук се шири пораката од Ејми Гарднер, која на својата ќерка и одржала лекција пред почетокот на учебната година. Коментарите на друштвените мрежи уверуваат дека оваа порака секој родител треба да му ја пренсе на своето дете.

  -Мојата ќерка тргна во шесто одделение. Пред првиот училишен ден го подготвивме ормарот, купивме облека и ја изненадивме со нов училишен прибор. Но, вечерта пред спиење направивме важна задача – ја започнала својата приказна на Фејсбук Ејми Бет Гарднер.

  Оваа мајка побарала од својата ќерка Бреона да ја истисне целата содржина од тубата од пастата за заби на чинија, а кога завршила ја замолила пастата да ја врати назад во тубата. Фрустрираното девојче набрзо почнало да извикува дека тоа не е возможно.

  „Ја почекав да се смири, па ѝ кажав: Ќе ја запаметиш оваа чинија со паста за заби до крајот на животот. Твоите зборови имаат голема моќ. Сега почнуваш со ново одделение и ќе имаш можност да ги искористиш своите зборови за некој да повредиш, понижиш или навредиш. Ќе имаш можност да ги искористиш своите зборови и за некој да поттикнеш или да му искажеш љубов.

  Со текот на времетоќе научиш да го избираш погрешниот пат. Баш како пастата за заби зборовите ќе излегуваат од твојата уста и веќе нема да можеш да ги вратиш назад. Затоа своите зборови користи ги внимателно. Одлучи секое утро дали во твоето одделение ќе бидеш препознатлива по нежност и чувствителност. Никогаш нема да зажалиш што си ја избрала љубезноста“ – напишала оваа мајка.

  Нејзините зборови не само што имале силно влијание врз нејзината ќерка туку и допринеле милиони други луѓе да ја сфатат и пренесат лекцијата. Оваа објава е споделена повеќе од 700.000 пати и има од прилика ист број на лајкови.

  Родителите ширум светот се воодушевени и убедени дека оваа лекација треба да ја споделат со нивните деца.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.