6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Еве како лесно и брзо да ги исчистите овие 5 органи од отрови кој секојдневно ве трујат и ви го скратуваат животот

  За да го одржите вашето тело здраво, треба да го прочистите не само имунолошкиот систем, туку и другите органи. Прочитајте како.

  Како да го прочистите црниот дроб?

  Најдобар начин за прочистување на црниот дроб е преку здрава храна која содржи супстанции кои го чистат телото од штетни материи, а тоа се коренот на глуварче, чичка, лук, куркума, заедно со многу други видови ферментирани намирници, како и рицинусово масло.

  Сите овие состојки се многу здрави и одлични за чистење на црниот дроб, бидејќи дробот филтрира повеќето од штетните супстанции кои се наоѓаат во храната и затоа треба да се прочисти од време на време. Можете, исто така, да консумирате чаеви од глуварче и светиот босилек

  Чистење бубрези

  Бубрезите ја прочистуваат крвта и ги отстрануваат нечистотиите во крвта, како и многу други работи што се формира во вид на урина.
  За да го решите овој проблем, потребно е да пиете чаеви од ѓумбир и краставици.

  Исто така, внесувајте витамини Б6, мечкино грозје, како и глицерин зеленчукот.
  Само запомнете да не консумирате хемиски третирана храна, бидејќи тоа може да доведе до откажување на бубрезите.

  Прочистување на дебелото црево
  Главната функција на дебелото црево е да ја отфрли целата акумулирана храна, откако дигестивниот систем ќе ја изврши својата работа и ќе ги земе сите хранливи материи од храната која ја јадете.
  Најдобар начин за прочистување е индиски огрозд или трифал.

  Друга работа која може да помогне е клизма, која темелно го чисти дебелото црево. Пијте повеќе вода, јадете повеќе храна богата со растителни влакна, јадете кокос, ѓумбир, анасон и лук.

  Прочистете го лимфниот систем од паразити

  Лимфниот систем е мрежа на неврони и крвни садови кои го сочинуваат имунолошкиот систем. За да го прочистите овој дел од телото, треба да вежбате јога, со вежбање или било каков друг вид на физичка активност. Најмногу се препорачува скокање, длабоко дишење и други слични активности.

  Чистење на лицето од штетни материи

  Кожата е најголемиот орган на телото и постојано е изложена на нечистотии и штетни материи.
  Она што дополнително ја влошува нејзината состојба се шминката, дезодорансите и разни хемиски материи кои само ја зголемуваат штетата.

  За да го решите овој проблем, најдобро е да одите во сауни, да направите топла купка од горка сол, жешка јога и слично, за да ја исчистите кожата. Но, за да бидете целосно здрави, најважно е вашите внатрешни органи да се здрави.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.