6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доколку од денеска почнете да јадете мед секој ден, за еден месец вашето тело ќе доживее огромни промени

  Медот е многу здрав и затоа би требало повеќе да го консумирате. Има антивоспалително, антибактериско и многу други лековити својства. Наместо да користите шеќер, подобро е да користите мед. Секако, обратете внимание дали медот е квалитетен.

  Медот го зајакнува имунитетот, помага кај воспаленија, но и болки предизвикани од артритис. Медот е богат со витамини и останати корисни материи.

  Покрај тоа, делува како антиоксиданс. Медот ќе ви помогне во слабеење, па затоа наместо шеќер подобро е да користите мед. На пример, во лимонадата наместо шеќер, ставете мед. Освен што ќе биде повкусна, има и здравствени предности.

  Медот исто така го намалува холестеролот и е добар за срцето. Можете да го пиете во чаша вода и на тој начин да го зајакнете срцето.

  Делува добро против стрес, а го подобрува и помнењето. Земајте барем по лажица дневно.

  Консумирајте мед на празен стомак и ќе го исчисти вашето тело од токсини и штетни микроорганизми.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.