6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Дознајте каков карактер сте според формата на вашите стапала

  Знаете, дека различни физички карактеристики можат да се индикатори за тоа каков вашиот карактер. Например, во нив се вбројуваат и формата на вашите нокти и должината на вашите прсти на нозете. 

  Денес ќе обратиме внимание на стапалата и нивната форма. Докажано е, дека токму формата е една од основните карактеристики кои ги раскриваат различните црти на вашиот карактер.

  Ако имате египетско стапало, вие сте човек со големи соништа. Покрај тоа вие сте идеалист и го цените вашиот приватен простор. Криете многу труд и тајни во себе и не планирате да ги споделувате со луѓето околу вас. Не се стравувате да се исправите лице во лице со реалноста, но претпочитате да живеете во идеалниот свет кој вие го имате создадено за вас.

  Ако пак имате римско стапало, тоа значи дека вашиот палец е најголемиот прст – знак, дека сте балансираната личност, екстровертен, и сакате да бидете опкружени со луѓе. Секогаш сте спремни да научите нови работи и да се вклучите во било какво интелектуално занимање. Луѓето со римско стапало сакаат да патуваат и да откриваат нови места и кулутри, но проблемите кај нив настануваат како резултат на тоа дека се понекогаш горделиви и егоисти.

  Ако показалецот е најдолгиот прст и формата на врвот на стапалото е во форма на триаголник, вие имате грчко стапало. Тоа значи, дека сте спортски градени, активни сте и сакате да творите. Го сакате движењето и физичката активност и секоја задача ја вршите со голем ентузијазам. Толку многу сте енергични, што често ги полните луѓето околу вас со позитивна енергија. Импулсивни сте, што понекогаш ви состава голем стрес како на вас така и на луѓето околу вас.

  Четвртиот тип на луѓе се оние, кај кои сите прсти на стапалото се со речиси иста големина, подредени на една линија. Вие обожавате да размислувате, да го обмислувате секое ваше решение и ги одредувате добрите и лошите страни на решението. Вие сте човек, кој не сака работите да ги остава работите да си течат, и во никој случај не ги остава работите на случајности. Секогаш донесувате решение базирано на вашите принципи и сте многу практични. Луѓето како вас се многу надежни и сигурни, на кои може многу да се верува. Секогаш го завршувате она што го имате започнато.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.