6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Добар ден, дојдов да купам ЧУДО: Девојчето во аптеката побара ЛЕК за својот брат!

  Нејзиниот помлад брат имал тумор на мозокот, а нејзините родители биле сиромашни и немале доволно пари за операција. Ова е вистинска приказна за осумгодишно девојче, кое и самата не знаеше дека љубовта може да биде вистинско чудо! Девојчето тајно го слушаше сето ова, и реши да стори се што е во нејзина моќ.

  Прекрасната девојка трпеливо чекаше во аптека, а кога дојде нејзиниот ред, таа се поткачи на прстите и ја го кажа своето мислење пред фармацевтот. Приказната им ја открил на неговите пријатели познатиот американски неврохирург Карлтон Армстронг, кој и самиот присуствувал на оваа трогателна сцена, а тие ја објавиле за медиумите, пренесува Truthorfiction.com

  Фармацевтот праша: – Што ти треба, девојче? Тоа е за мојот брат, господине, тој е многу болен. Дојдов да купам Чудо. фармацевтот зад шалтерот: Не те разбрав најдобро, што? – Многу го сакам брат ми, затоа ги донесов сите пари што ги имам зачувано. Неговото име е Андреј. На главата му расте нешто, тато вели дека е готово, што само Чудо може да го спаси.

  Но, ние не продаваме чуда: Фармацевтот тажно се насмевна и одговори. Не губи надеж. Колку чини тоа Чудо? Ако немам доволно пари, сè уште можам да погледнам во касата. – праша девојчето.

  Амстронг се замеша во разговорот, не можеше да слуша повеќе. “Што се случи? Зошто плачеш, девојче?” – Тоа е за мојот брат Андрија, кој е многу болен. Мама вели дека мора да се оперира, а тато вели дека не можеме да платиме за тоа и дека само Чудо може да го спаси Андрија. Фармацевтот не сака да ми го продаде Чудото и нема да ми каже колку чини. Затоа донесов сè што имав – објасни веќе малку тажната девојка.

  Армстронг праша со насмевка: Колку имаш? – Но, знаете, можам да најдам повеќе. Еден долар и единаесет центи. Чудо за твојот брат чини точно еден долар и единаесет центи – ја увери докторот, ја зеде смената и ја фати девојката за рака и и рече да го однесе во нејзината куќа, бидејќи сака да го види нејзиниот брат и да поразговара со тато и мама. Мислам дека нема да биде потребно. Амстронг за неколку недели го оперираше малиот Андрија, кој полека се опорави целосно.

  Приказната на неговите пријатели им ја откри познатиот американски неврохирург Карлтон Армстронг, кој и самиот присуствуваше на оваа трогателна сцена, а тие ја раскажаа на медиумите!

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.