6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Дедо Раљо: Ми открија дека имам зголемен црн дроб за 5 цм, после 20 дена со оваа напивка ми се намали за 2 цм

  Тој им помогна на многу луѓе да ги надминат проблемите со црниот дроб и да водат нормален и исполнет живот. Неговата приказна е навистина извонредна.

  Пред неколку години лекарите открија дека црниот дроб му е зголемен за 5 сантиметри. Му дале рецепт со лекови за пиење, но откако отишол во аптека и ја видел нивната цена, се откажал.

  Потоа се сетил дека еден негов пријател кој боледувал од цироза го надминал проблемот и бил отпуштен од болница. Го контактирал на консултација, а мажот му го дал својот чудесен рецепт за напивка која го прави црниот дроб како нов, пишува „Зажената.бг“.

  Лековитиот пијалок е едноставен за подготовка, а само 3 недели по почетокот на терапијата со него, дедо Раљо повторно заминал на преглед. Лекарите откриле дека зголемувањето на црниот дроб му се намалило за 2 сантиметри.

  Продолжил да ја пие напивката и здравствениот проблем целосно исчезнал. Дедо Раљо го споделува својот рецепт со сите.

  За подготовка на напитокот потребни се само 4 литри вода и 250 грама МЕТЛЕНО СЕМЕ (Sorghum). Еве како изгледа ова семе:

  Семките се ставаат во водата и откако ќе зоврие се оставаат на умерен оган околу 10 минути. Смесата се остава 12 часа, по што се процедува и се чува во фрижидер.

  Треба да го испиете во следните 24 часа. Количината е голема и може да не пиете вода – пијалокот целосно ја заменува. Терапијата трае 1 месец, по што се прави пауза од 30 дена, а по потреба се повторува.

  Дедо Раљо вели дека им помогнал на повеќе од 200 луѓе, а до ден денес постојано му се јавуваат излечени за да му се заблагодарат.

  Забелешка: Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.