6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дедо Раљо: Ми открија дека имам зголемен црн дроб за 5 цм, после 20 дена со оваа напивка ми се намали за 2 цм

  Тој им помогна на многу луѓе да ги надминат проблемите со црниот дроб и да водат нормален и исполнет живот. Неговата приказна е навистина извонредна.

  Пред неколку години лекарите открија дека црниот дроб му е зголемен за 5 сантиметри. Му дале рецепт со лекови за пиење, но откако отишол во аптека и ја видел нивната цена, се откажал.

  Потоа се сетил дека еден негов пријател кој боледувал од цироза го надминал проблемот и бил отпуштен од болница. Го контактирал на консултација, а мажот му го дал својот чудесен рецепт за напивка која го прави црниот дроб како нов, пишува „Зажената.бг“.

  Лековитиот пијалок е едноставен за подготовка, а само 3 недели по почетокот на терапијата со него, дедо Раљо повторно заминал на преглед. Лекарите откриле дека зголемувањето на црниот дроб му се намалило за 2 сантиметри.

  Продолжил да ја пие напивката и здравствениот проблем целосно исчезнал. Дедо Раљо го споделува својот рецепт со сите.

  За подготовка на напитокот потребни се само 4 литри вода и 250 грама МЕТЛЕНО СЕМЕ (Sorghum). Еве како изгледа ова семе:

  Семките се ставаат во водата и откако ќе зоврие се оставаат на умерен оган околу 10 минути. Смесата се остава 12 часа, по што се процедува и се чува во фрижидер.

  Треба да го испиете во следните 24 часа. Количината е голема и може да не пиете вода – пијалокот целосно ја заменува. Терапијата трае 1 месец, по што се прави пауза од 30 дена, а по потреба се повторува.

  Дедо Раљо вели дека им помогнал на повеќе од 200 луѓе, а до ден денес постојано му се јавуваат излечени за да му се заблагодарат.

  Забелешка: Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.