6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Девојче од Балканот е причината за разделбата на Пике и Шакира

  Една од најжешките теми во последните недели е несомнено изненадувачката разделба на Шакира и Жерар Пике.

  Парот, чија љубов изгледаше толку реална и непоколеблива, реши да ја заврши својата приказна по 12 години и 2 деца.
  Западните медиуми упорно шират тврдење дека причина за разделбата било неверство од страна на фудбалерот.

  И иако ја потврдија информацијата дека се разведуваат, и двајцата молчат на темата која е причината што доведе до прекин на нивната врска. Шакира и Пике никогаш не се венчале, но допрва треба да го поделат имотот.

  И тука доаѓа најинтересниот момент – ако дошло до предавство од Џерард, тогаш која е мистериозната убавица која успеала да и го украде на пејачот, макар на кратко?

  Според првичните информации, фудбалерот ја изневерил со млада, русокоса убавица која работела како келнерка.

  Но, Woman.bg дозна дека всушност вистината е малку поинаква и дека госпоѓата која го растури семејството на Шакира е бугарска убавица од Пловдив.

  Нејзиното име е Драгана Спасовска , која често патува до Дубаи и токму таму го запознала Пике, кој ја посетил метрополата без својата сакана. Нивната последна средба била во ресторан пред Нова година.

  Нивните топли чувства ги издава и една фотографија од Драгана и Пике која се појави на социјалните мрежи. Информацијата не е официјално потврдена, но во шпанските медиуми силно се коментирало дека фудбалерот и неговата склоност да се сопнува на различни жени, порано или подоцна би го уништиле неговото семејство со Шакира.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.