6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  Два месеци на гробот од сопругот гледаала туѓо цвеќе, а потоа ја забележала жената: Најголема тајна ja докрајчи

  Таа веруваше дека врската со нејзиниот починат сопруг е полна со доверба. Хедер Вендерт (51) од Хамилтон, го загуби својот сопруг во сообраќајна несреќа во мај. Се враќаше од патување со колега, кој помина далеку подобро.

  Шокот што го доживеа со веста дека Стју (54) повеќе го нема, бидејќи Хедер го снајде најлошото нешто што може да и се случи, пишува thespec.com. Од погребот, никој друг освен мене не дојде на гробот. Сепак, две недели по погребот, забележав дека секој викенд некој остава цвеќиња на неговиот гроб .

  Ги прашав неговите пријатели дали го посетуваат, но не го добив она што го очекував. Почнав да размислувам за тоа кој би можел да биде. Тој немаше пошироко семејство – вели Хедер. Поради тоа, таа одлучи да ја промени својата рутина и во иднина ќе дојде во петок попладне или сабота наутро.

  – Не успеав да ја „фатам“ таа личност цели два месеци, а потоа, кога најмалку се надевав, ја забележав. Отидов да си ги измијам рацете кај фонтаната, која беше оддалечена 60 метри од гробот. Кога погледнав наназад, видов жена, да речеме, 30 години. Таа стоеше таму и го гледаше споменикот. Кога и пришла на жената, се замрзнала од непријатност.

  – Не знаеше како да реагира, само погледна на подот. Потоа ми рече дека тоа е неговата ќерка што ја добил пред да ме запознае. Тој беше во кратка врска со девојка па ја напуштил. Тој дури и не знаеше дека е бремена. Дури кога оваа жена имала околу три години, му било кажано дека е негова. Тој, исто така, отиде на ДНК тест за да се увери дека е вистина.

  Оттогаш, тие одржуваат слаб, но постојан контакт. Никогаш не ми кажа ништо за да не го вознемирам за неговиот претходен начин на живот. Бев шокирана, како земјата да ми се лизга тогаш пред нозете. Исто така, беше многу вознемирена што нејзиниот татко ја држеше настрана цело време – рекла Хедер.

  Таа подоцна отиде на кафе со таа жена по име Мајра и тие воспоставија контакт. „Ми призна дека ме видела двапати на гробишта кога дошла, па истрчала на страна чекајќи да заминам. Таа ме препозна од некои слики што u ги испратил мојот сопруг. Многу ме боли фактот што тој криеше толку големи информации од својот живот од мене.

  Само сега се прашувам што друго има таму – вели Хедер.

  Latest Posts

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.