6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дали сте слушнале за „црн балзам“? Толку е добар што го сметаат за најсилен лек за кожата

  Оваа смеса ќе ви помогне за многу кожни болести, а може да ве заштити и од рак на кожа. Еве за што се работи.

  Станува збор за така наречениот „цен балзам„ кој ќе ви помогне при изгореници, осипи, лузни и други кожни заболувања и еве што ви е потребно за да го направите:

  • пола чаша кокосово масло
  • половина чаша масло од рицинус
  • три лажици бентонина глина
  • три лажици активен јаглен
  • 10 капки етерично масло
  • две лажици восок од пчели

  Подготовка: Во голема здела измешајте ја глината, јагленот и етеричното и останатите масла, добро промешајте па ставете на тивок оган и полека додавајте го восокот додека смесата не се соедини. Тргнете од оган, покрите го и оставете да се олади.

  Откако ќе се олади чувајте го на ладно, а од смесата нанесувајте на кожата , оставете неколку минути да отстои а пото измијте со вода.

  Смесата може да ја користите неколку пати во неделата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.