6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Го најдов мојот здрав сопруг на подот: Оваа жена ја сфати важноста на бракот

  Најпосле го пронашла својот здрав 31 годишен сопруг на подот, таа ја сватила важноста на бракот после трагедијата. Ви ги пренесуваме деловите на нејзините објави:

  За роденденот со сопругот отидовме на пат за Сан Диего. Беше тоа нашиот прв одмор во две години – пред тоа нашиот свет и неговото срце не одеа најдобро. Мислевме дека можеме да го искористиме времето и да се опуштиме, да се одмориме. да се поврзиме се повеќе и да се сетиме како е да бидеме добар пар, а не само како добри татко и мајка.
  Но не се сетивме. Мајката продолжи да раскажува за како патот не поминал како тие што планирале. Таа испланирала многу активности како да не осетила празнината во нивниот брак. Беше чудно и напорно, а последниот ден оставив да ме превземе депресијата и целиот ден го поминав лежеќи во креветот.

  Дома се вратиле уморни. Криво ми беше што дозволив времето со сопругот да ми помини без ништо да не направиме, ако таму не се забавувавме дома сигурно нема. Но, чудни работи се случуваат кога ќе се отворите – како сте и што ви треба. Набргу по враќањето од одмор, сопругот ми рече дека неговиот шеф го избрал да оди на голема редовна рута, дека му било направено зголемување на плата затоа што работел напорно и се трудел многу

  „Само да го кажам ова – мојот живот не бил отсекогаш убав со виножито и овошни коктели на бела плажа. Беше со трчање и несигурност. Затоа веднаш реков „да“ кога го запознав мојот сопруг, кој беше најстабилниот човек што некогаш сум го сретнал “.

  Се пробудив во ноќна мора
  Но повеќе немам видено ништо од тоа. Видов само работа и незадоволство. Уште немаме дојдено ни до 7 години брак, а јас веќе сум многу немирна, а ова е причината:
  Неколку години пред тој прекрасен одмор, се разбудив во ноќна мора. Го пронајдов својот здрав, атлетски граден сопруг на подот. Ние не ни знаевме дека тој има ретка срцева мана и докторот рекол дека не изгледа добро. Со 31 година срцето едвај му работеше. Сакавме да издржиме некако додека не се појави некој донатор за да пресадиме срце.

  А другото беше непознато. Трагедијата ги поврзува луѓето. Би сакала да речам дека таа ситуација само не поврза ама јас станав повеќе паничарка од вообичаеното. Емоцијално се распаднав. Имавме дете од 2 години. сопруг кој е болен, новороденче и никаква идеја за тоа што не чека.

  Ете тогаш се појави човек кој можеше да му ја направи трансплатацијата и конечно таа ситуација да заврши. Се среди и после две години ние бевме полни со страв но сега постабилни и полни со љубов.

  Други но сепак заедно
  Но, на одморот негде измеѓу сурфањето, пиењето коктели и сончање нешто се случи. Почнав да свајќам колку многу ми значи овај човек и колку многу уживам во нашиот брак. Каков луксуз. Други сме но и понатаму сме заедно

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.