6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Го лечи целото тело: Таен рецепт за чистење на крвните садови, црниот дроб и бубрезите

  Ова е рецепт кој лечи цело тело: ги чисти крвните садови, го лечи срцето, го зајакнува имуниот систем, бубрезите и останатите системи за излачување, но и дигестивниот систем од патогена микрофлора.

  Помага кај подобрување на мозчните функции и памтење, штити од инфаркт, помага кај воспалени зглобови, но е одличен лек против некои видови на рак. Исто така ја регулира и телесната тежина.

  Состојки:
  400 грама проникнато жито (пченица) 15 лимони (органски) 12 чешниња лук 1 кг мед 400 грама ореви

  Подготовка:
  За да ја подготвите никнатата пченица, ставете околу 400 грама пченица во стаклена тегла, ставете вода и оставете преку ноќ. После 10-12 часа, прецедете ја водата низ чиста крпа/газа и малку измијте ја пченицата.

  Оставете ја исушената пченица во тегла уште 24 часа и ќе добиете ‘ртена пченица.

  Смелете ја заедни печницата оревите и исчистените глави лук. Смелете 5 лимони со кора и измешајте се во сад. Земете го само сокот од преостанатите лимони и измешајте го со остатокот додека не добиете хомогена смеса. Додајте мед и измешајте со долга дрвена лажица, а потоа префрлете во тегла, која треба да ја чувате во фрижидер. После 3 дена смесата е готова.

  Употреба:
  Земајте по 1-2 лажички од смесата 30 минути пред доручек, пред ручек , пред вечера и пред спиење.
  За лекување на рак земајте од мешавината на секои два часа.

  Рецептот гарантира долг и здрав живот, ја чува свежината на телото, младоста и енергијата, бидејќи ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни состојќи, протеини, јаглени хидрати и и растителни масти. Ја подобрува функцијата на сите внатрешни органи и жлезди.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.