6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Го изненадив мојот доктор со резултатите! Го подобрив видот и се ослободив од очилата! И косата почна да расте побрзо

  Го изненадив мојот доктор со резултатите и тој дури ми го побара овој рецепт! Постојат природни и безбедни лекови кои помагаат ефикасно да се запре влошувањето на видот со годините и да се врати.

  Најдов таков прекрасен природен лек и дури успеав да се ослободам од контактните леќи и очилата. Многу ми ги олесни животот и парите откако престанав да купувам капки за очи и леќи.

  Овој рецепт го испробаа многу мои пријатели и исто така даде добри резултати. Добар бонус на овој рецепт е зајакнување на косата и подобрување на состојбата на кожата.

  Мојата коса интензивно престана да паѓа и има прекрасен сјај и волумен. Кожата престана да се лупи и стана помазна и поеластична.

  Многу лесно се подготвува и консумира.
  Ги штити очите од развој на болести и ги елиминира проблемите со видот како што е макуларната дегенерација, која е една од главните причини за слепило во староста.

  Ја подобрува циркулацијата на крвта и е многу богат со антиоксиданси. Високиот крвен притисок го влошува видот со текот на годините. И помага да се контролира крвниот притисок.

  Овој лек, исто така, помага да се контролира нивото на лошиот холестерол бидејќи содржи многу моќни состојки!

  Докажано е дека високите нивоа на холестерол предизвикуваат оштетувања на видот и предизвикуваат развој на разни болести на очите! Кој е еден од најдобрите природни лекови за нормализирање на нивото на холестерол?

  Така е: тоа е лукот!
  Дневната доза е едно до две чешниња лук на празен стомак. Едноставно исечкајте 2 чешниња лук навечер и потопете ги во чаша прочистена вода и испијте ја само течноста наутро. По четириесет дена, можете да паузирате 2 недели и потоа да го повторите овој процес.

  Рецептот:

  10 лажици природен мед
  10 чешниња лук
  4 лимони
  100 мл ладно цедено ленено масло

  Подготовка:
  Во сад за блендер ставете го излупениот лук, исечканиот лимон со кората (без камчиња) и измелете ги додека не се изедначи.
  Потоа додадете мед и ленено масло и повторно измешајте.

  Смесата ставете ја во стаклена тегла и цврсто затворете го капакот. Да се ​​чува во фрижидер.
  Се препорачува да се зема по 1 лажичка пред секој оброк, односно дневно да се зема по 3 лажички од лековитата смеса.
  Внимателно!

  Оваа смеса е само за внатрешна употреба! НЕ капете во очите!
  Важно: Написот е информативен и информациите дадени во него не можат да ја заменат консултацијата со лекар, како и да се користат за само-лекување! Секогаш консултирајте се со лекар доколку имате конкретни поплаки и строго следете го пропишаниот третман и неговите препораки!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.