6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ги замотала прстите со кујнска фолија – кога ќе ја дознаете причината и вие ќе ја применувате

  Дали знаете што ќе постигнете доколку ги обложите своите прсти со обична алуминиумска фолија?
  Како средство со исцелувачки својства, често ја користат кинеските и руските исцелители. Праксата покажала дека таа може да се користи и надвор од кујната, но со извесна внимателност – објавува lijekizprirode.com.

  Доколку имате проблем со болките во рацете, обложете ги прстите, а ако е потребно и целата рака со алуминиумска фолија! – советува aura.ba.

  Истото важи и за болките во вратот, грбот, рамената, колената и петите: едноставно замотајте го болниот дел од телото со алуминиумска фолија и болката брзо ќе исчезне.

  Биопротокот кој минува низ биолошки активните точки во нашиот организам, на тој начин се рефлектира и враќа онаму од каде дошол. Тоа позитивно делува на погодените органи кои имаат врска со истиот причинител. На тој начин истовремено може да го решите здравствениот проблем и да се ослободите од болката.

  Овој интересен метод за исцелување веќе долго го користат кинески и руски исцелители, а детално е објаснет во книгите на Вилхелм Рајх, психотерапевт кој бил Фројдов ученик.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.