6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Германка заљубена во авион: Сакам да се земеме и да живееме во хангар

  Германка тврди дека е во врска со патнички авион кој се вика „Schatz“ (слатко), и кој, како што вели, го запознала пред пет години на аеродром.

  Мишел Кобке вели дека на прв поглед се заљубила во Boeing 737 800, а прво ја привлекле неговите крилја. Открила и дека нејзиното семејство кога дознало за љубовта што ја гаи кон авионот, реагирало нормално.

  Кобке секоја вечер спие со авионот, односно со 1,6 метарска макета од авион или една од нејзините компоненти, пишува Дејли Стар.

  Schatz го запознала на берлинскиот аеродром во Тегел, а сега сака да се венча со него. Го опишала како своја прва љубов и рекла дека тоа е најубавата врска.

  Вели дека на почетокот излегувала со момчиња, но дека „не почувствувала љубов сè додека не го запознала Schatz“.

  Но врската на далечина тешко ја прифаќа, со оглед на тоа дека Schatz лета околу светот. На бројните критики и коментари од хејтерите кои ги добива, само одговара „дека никогаш не била посреќна“.

  „Последен пат бев во врска со маж во 2011-та година, но во неа немаше љубов.

  „Schatz е мојата прва љубов. Најубавата врска која можете да ја замислите.“

  „Мојот прв лет беше во ноември, 2013-та година и тогаш се заљубив во авиони. Се возбудувам секој пат кога гледам фотографии и снимки од авионот.“

  „Во март 2014-та година бев на аеродромот Berlin Tegel и тогаш дојде 737-800 и уште оттогаш сум заљубена во него.“

  Објектофилија е облик на сексуалност насочена кон одредени мртви предмети.

  Луѓето со тие претпочитања можат да имаат силни чувства на привлечност, љубов и поврзаност со одредени предмети или структури на кои се фиксираат.

  „Интимноста е дел од нашата врска. Сакам да се венчам за својата љубов и да живеам со него во хангар. Тоа е посебен начин на љубов која никому не му штети“, заклучила Мишел.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.