6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВМРО-Народна: Големите партии заеднички се договараат да ги збришат сите мали политички партии

  Партијата ВМРО-Народна се противи на измената на Изборниот законик во делот на отворени листи за советници со праг од 3 отсто. Според нив, со...

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне е во кревет со љубовницата. А тој, после тоа, пак ќе се врати назад кон семејството…

  Нина 28 – Има афера со оженет маж кој има и деца. Се запознале на работа. Сметала дека е привлечен веднаш штом го забележала. На еден излет се бакнале, а од тогаш се во тајна врска. Нина знае дека тој дома има жена и деца. Некогаш може да замижи, а некогаш не.

  -Знам дека сум жена која мрази други жени. Јас сум жена која уништува семејство – бидејќи спијам со оженет маж. Но, што да кажам? Тоа го избрав. Се вљубив во тој маж, но често ми иде во главата дека тоа не е во ред. Се гледаме два до три пати во неделата кај мене дома.

  Тој дома кажува дека е со другарите на пиење или дека мора подоцна да остане на работа. Кога е кај мене, забораваме на се околу нас, лежиме во кревет, се галиме, разговараме и имаме секс.

  Мораме да внимаваме да не оставаме некој траг, не смеам да имам парфем на себе, бидејќи жените тоа веднаш го приметуваат. А и тој не се тушира после секс, бидејќи тоа ќе биде уште посомнително, бидејќи никој не доаѓа дома чист.

  Кога е кај мене, се е прекрасно. Меѓутоа знам дека ќе отиде дома и ќе заспие кај друга жена. Дека наутро ќе го разбудат деца и деке ќе седи на маса со друга жена. Тоа ме боли – и поради тоа не пробувам да мислам на тоа. Ако некој смета дека е лесно да бидеш во љубовна афера – тогаш се лаже. Секогаш боли.

  Длабоко во себе сум свесна дека тој никогаш нема да го напушти своето семејство. Тоа го знам уште од првиот ден, но пак не можам да дигнам раце од него. Знам и дека ова нема да трае долго. Морам да дигнам кочница. Знам дека ќе боли…

  Latest Posts

  ВМРО-Народна: Големите партии заеднички се договараат да ги збришат сите мали политички партии

  Партијата ВМРО-Народна се противи на измената на Изборниот законик во делот на отворени листи за советници со праг од 3 отсто. Според нив, со...

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  АКТУЕЛНО

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.