6 C
Skopje
вторник, август 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Во врска сум со женет – најмногу ме нервира тоа што наутро се буди со жена му

  Што има во главата на жената кога е во врска со оженет маж? Со оној кој наутро се разбудил до својата сопруга, а попладне е во кревет со љубовницата. А тој, после тоа, пак ќе се врати назад кон семејството…

  Нина 28 – Има афера со оженет маж кој има и деца. Се запознале на работа. Сметала дека е привлечен веднаш штом го забележала. На еден излет се бакнале, а од тогаш се во тајна врска. Нина знае дека тој дома има жена и деца. Некогаш може да замижи, а некогаш не.

  -Знам дека сум жена која мрази други жени. Јас сум жена која уништува семејство – бидејќи спијам со оженет маж. Но, што да кажам? Тоа го избрав. Се вљубив во тој маж, но често ми иде во главата дека тоа не е во ред. Се гледаме два до три пати во неделата кај мене дома.

  Тој дома кажува дека е со другарите на пиење или дека мора подоцна да остане на работа. Кога е кај мене, забораваме на се околу нас, лежиме во кревет, се галиме, разговараме и имаме секс.

  Мораме да внимаваме да не оставаме некој траг, не смеам да имам парфем на себе, бидејќи жените тоа веднаш го приметуваат. А и тој не се тушира после секс, бидејќи тоа ќе биде уште посомнително, бидејќи никој не доаѓа дома чист.

  Кога е кај мене, се е прекрасно. Меѓутоа знам дека ќе отиде дома и ќе заспие кај друга жена. Дека наутро ќе го разбудат деца и деке ќе седи на маса со друга жена. Тоа ме боли – и поради тоа не пробувам да мислам на тоа. Ако некој смета дека е лесно да бидеш во љубовна афера – тогаш се лаже. Секогаш боли.

  Длабоко во себе сум свесна дека тој никогаш нема да го напушти своето семејство. Тоа го знам уште од првиот ден, но пак не можам да дигнам раце од него. Знам и дека ова нема да трае долго. Морам да дигнам кочница. Знам дека ќе боли…

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.