6 C
Skopje
четврток, февруари 9, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  Воопшто не е лесно да се сака една Шкорпија

  Кога велиме дека е тешко да се сака една Шкорпија, мислиме на тоа колку страст и љубов имаат тие за своите партнери. Често посесивни и опседнати со оние кои ги сакаат, нивната љубов кога е вистинска е од невидени размери.

  Шкорпиите се шефовски настроени личности кои знаат дека се во право, но и да не е така, се однесуваат како да се. Опседнати се со контролирање дури и на најмалите работи на кои другите не би ни помислиле. Тоа што треба да го знаете е дека всушност негативните карактеристики кои им се припишуваат на Шкорпиите често произлегуваат од тоа колку страст имаат во себе. Но, најголемиот подарок доаѓа во креветот, каде се вистински мајстори.

  Шкорпиите се најголемите борци кога станува збор за оние кои ги сакаат. Ако една Шкорпија ве сака, тогаш таа ќе биде  вашиот најголем заштитник. Иако никогаш нема да признаат, тие се многу емотивни личности. Сепак, често сакаат да ја носат маската на луѓе кои не чувствуваат многу и кои се силни и моќни. Шкорпиите се еднакво емотитивни како и Раковите и Рибите, но тие се обидуваат да го скријат тоа.

  Потребно им е многу време да се отворат, ако воопшто и го направат тоа. Ќе морате да им докажете дека сте вредни за да ја имате нивната доверба. Никогаш не зборувајте за другите пред една Шкорпија бидејќи никогаш нема да ви веруваат ако го направите тоа.

  Шкорпиите се најдобриот партнер во сексот. Никогаш нема да ви биде досадно со една Шкорпија, ниту пак да мислите дека сте заглавени во рутина.

  Тие се најдобри во изборот на партнерот и многу ретко прават грешки кога станува збор за изборот на личноста на која ќе и го дадат своето срце. Воопшто не се наивни и секогаш ги одмеруваат луѓето, дури и кога не се заинтересирани за нив, а камоли кога им се допаѓате. За да ве сакаат вистински, ќе морате да им покажете дека ги почитувате. Без тоа, никогаш немојте да се надевате на љубов.

  Штом ве изберат и засакаат, никогаш нема да се откажат од вас.

  Latest Posts

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.