6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Возењето велосипед е добро за здравјето, но катастрофално за еден орган од вашето тело

  Иако секоја физичка активност е одлична за здравјето и изгледот, сепак возењето велосипед може многу лошо да влијае на вашиот сек*уален живот.

  Резултатите од неодамнешното истражување објавено во списанието “The Journal of Se*ual Medicine” покажуваат дека премногу време поминато на велосипед може да ја направи вашата ваг*на помалку сензитивна или да го ослабне вашето сек*уално искуство.

  Во студијата е заклучено дека доколку воланот е понизок од седиштето, тоа доведува до поголем притисок на по*овиот орган, а тоа е уште повеќе доведува до губење на гениталната чувствителност.

  Меѓутоа, овој проблем не се однесува исклучиво на поубавиот пол, недостатокот на половата чувствителност може да се појави и кај мажите, а во екстремни случаи дури може да доведе до ерек*илна дисфункција.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.