6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Внимавајте ова се симптомите кои предупредуваат дека стресот полека го зема својот данок

  Прераното обелување на косата се случува поради неподносливиот стрес или генетски. Денес дури и млади луѓе од 20 години имаат бела коса.

  Други симптоми кои предупредуваат на преголем стрес се:

  Силно чукање на срцето- стресот доведува до непријатност и анксиозност, што може да доведи до хипертензија. Силното чукање на срцето е еден од главните знаци на хипертензија. Доколку можете да го слушнете чукањето на срцето, тогаш мора да посетите лекар.

  Главоболка – дали некогаш сте слушнале за “главоболка поради напнатост”. Преголем стрес може да доведе и до голема главоболка.

  Крв од носот- може да се случи вашиот крвен притисок изненадно да се покачи, без предупредување. Природен одбрамбен механизам на телото е да испушти крв од носот, поради контрола на крвниот притисок.

  Паѓање на косата: Во современиот живот, сресот е еден од главните причини за губење на косата. Можеме да видиме прерано појавување на ќелавост на многу луѓе во своите дваесетти години

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.