За време на најчувствителната фаза во женскиот живот, која секој месец се повторува, сите прво посегнуваат по богата и вкусна чоколада.

Невозможно е да ја игнорирате потребата за слатки во овој период, но можно е обичната чоколада да ја замените со поздрава варијанта.

Кремастиот чоколаден пијалак ќе ви ја задоволи желбата за егзотичен вкус и ќе ги ублажи сите симптоми, грчеви и болки.

Состојки:

  • Безмасен јогурт
  • ½ чинија сечкана банана
  • ¼ авокадо
  • ½ шолја спанаќ
  • ½ шолја кршено чоколадо
  • 10 цели индиски ореви
  • ½ шолја вода

Сите состојки мешајте ги во блендер околу 5-10 минути, додека не добиете густа смеса.

Една чаша содржи калциум, витамин Б и магнезиум кои во комбинација делуваат како аналгетици за намалување на болките.