6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ви се појавија пукнатини на устата – не занемарувајте го овој симптом, телото ви испраќа порака

  Нашето тело претставува еден голем механизам, кој на разни начини може да јави дека нешто не му одговара и кои витамини му недостасуваат.

  Доколку ви се појавт пукнатини на краевите на устата, тоа е знак дека ви недостасува витамин Б или предупредување за болест на жолчката, анемија предизвикана од недостаток на железо, зараза или бактерија, лоши хигиенски услови.

  Потребно е да јадете повеќе блитва и спанаќ, кикирики, суви сливи, сите видови семки. Избегнувајте лижење на устата кога сте изложени на ветер или студено време.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.