6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Јапонските аеродроми имаат специфичен однос кон багажот на патниците

  Доколку некогаш планирате да патувате во Јапонија, би можел да ве изненади начинот на кој персоналот на тамошните аеродроми постапува со багажот на патниците.

  Имено, на една снимка, која неодамна се појави и многу бргу се прошири на социјалните мрежи, се гледа како вработена на аеродром во Јапонија ги прегледува куферите што излегуваат на подвижната лента и секој одделно го брише со крпа.

  Не е познато на кој јапонски аеродром е направена оваа снимка, но секако покажува дека Јапонците се подготвени максимално да се грижат за оние што доаѓаат да ја посетат нивната земја.

  Јапонскиот пример е вистинска спротивност од неодамнешниот случај регистриран на лондонскиот аеродром „Лутон“ за кој во Велика Британија имаше бурни реакции во јавноста.

  Имено, еден патник со помош на својот телефон снимил на кој начин се истовара багажот на патниците од авионите. На снимката се гледа како вработените ги фрлаат куферите како да се вреќи за ѓубре.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.