6 C
Skopje
сабота, декември 9, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Околу 600 000 долари се разлетаа од камион, возачите застанувале да ги собираат

  Околу 600 000 долари испаднаа од камион на компанијата „Бринкс“ на автопат во Индијанаполис во четвртокот, објави полицијата. Тие побараа луѓето кои ги собра парите да ги вратат, во спротивно ќе бидат обвинети за кражба.

  Парите испаднале откако се отворила задната врата на оклопното возило, а возачите позади камионот застанаа за да соберат повеќе пари. Од полицијата потврдија дека вреќи полни со пари паднале од камионот на автопат.

  „Беше како на филм, парите летаат по патот, а луѓето застануваа за да собираат“, изјави Брок Мекое од полицијата во Индијана. Властите трагаат по сите кои застанале за да земат пари. Полицијата соопшти дека се обидуваат да ги откријат регистарските таблички на тие кои застанале на автопатот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.