6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Невреме со град во Кипар: За неколку минути температурата се спуштила од 20 на 5 степени Целзиусови

  Големо невреме, проследено со град, во понеделникот го погоди планинскиот венец Тродос на Кипар.

  Видео од невремето објавено на фејсбук страницата Severe Weather Europe покажува дека станува збор за временски услови неверојатни за ова време од годината, објавија регионалните медиуми.

  Градот со големина на орев, за само неколку минути создал слој од мраз на улиците и тоа со дебелина од околу седум сантиметри. Во исто време, температурата на воздухот од 20 степени за само неколку минути се спуштила на пет.

  Невремето, како што изјавиле земјоделците, ја уништило годинашната жетва, додека пак овоштарниците се уништени на само неколку дена пред бербата на зрелите плодови.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.