6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  (Видео) Невин Американец ослободен по 17 години минати во затвор, неговата реакција ги погоди сите во судницата

  Џон Бан, 41-годишен Афроамериканец, беше ослободен по 17 години минати во затвор за убиство на полицаец кое тој не го извршил, односно бил наместен од страна на корумпиран детектив од Њујорк.

  Во моментот полн со емоции кога судијката ја прочита неговата ослободителна пресуда во судот во Бруклин, Бан заплака, ја фати судијката за рацете и ја наведна главата во знак на благодарност, а во судницата одекна аплауз.

  „Сакам да ви кажам благодарам, судијке, бидејќи јас 27 години се борев за својот живот“, рече Бан преплавен од емоции. Потоа се сврте кон обвинителите и со солзи во очите им рече: „Сакам да знаете дека осудивте и во затвор испративте погрешен човек“.

  Бан во затвор минал цели 17 години, а бил условно ослободен во 2009 година, пренесува „Њујорк дејли њуз“. Тој бил уапсен и обвинет во 1991 година на 14 години под образложение дека заедно со друг тинејџер, со име Роузен Харгрејв, ги натерал полицајците Роланд Најшер и Роберт Кросон да излезат од автомобил под закана со пиштол по што Најшер бил застрелан, а двајцата сторители побегнале со украдениот автомобил.

  „Денеска, јас сум многу повеќе од емотивна. Во тоа време вие сте имале 14 години. Ова никогаш не смеело да се случи“, рече судијката Шавандја Симпсон.

  Според тврдењата на адвокатите на Бан во текот на судењето, обвинението против нивниот клиент било проблематично уште од самиот почеток: на местото на настанот не биле пронајдени отпечатоци од Бан и Харгрејв, а преживеаниот полицаец во еден момент ги опишал сторителите како белци на возраст од 20 години. Адвокатот Глен Гарбер тие проблеми ги оценил како очигледни и додал дека немало валидна причина за апсење на неговиот клиент, кој во случајот бил наместен.

  Харгрејв, кој денеска има 44 години, исто така бил ослободен. Инаку, за осуда на овие двајца невини луѓе главен виновник е пензионираниот њујоршки детектив Луис Скарчела за кој подоцна било откриено дека со години користел нефер методи во истрагата.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.