6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (ВИДЕО) Маж крвнички тепаше жена сред Истанбул: Се појави група мажи, а потоа како „гром“ да го погоди

  На снимката од надзорните камери во Истанбул се гледа маж како бесно ја малтретира и тепа својата жена.

  Тој на крај ја собори на земја и продолжи да ја тепа со ролна весник. Во тој момент се појави група мажи, од кои еден се залета со глава кон насилникот и го „патосираше“.

  Жената почна да се оддалечува кога тепачката почна да излегува од контрола пред масата луѓе.

  -Ја тепаше жената, таа плачеше и викаше. Потоа еден од минувачите го нокаутираше, кажа еден од сведоците.

  -Жената беше преплашена, викаше толку што ја слушна целата улица. Се обидуваше да се заштити. Вакво насилство е недозволиво, вели уште еден од сведоците.

  Медиумите наведуваат дека насилството почнало откако парот, за кој се верува дека е разведен, се сретнал пред судот во Истанбул, каде требало да се одржи сослушување. Мажот, кој е идентификуван како Мехмет Т., подоцна е уапсен.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.