6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Избран аеродромот чија писта се наоѓа на најатрактивна локација

  Британски „Индипендент“ објави листа на аеродроми со најубави писти на светот врз основа на мислењето на љубителите на воздухопловството и туристите што најчесто патуваат со авион.

  Истражувањето спроведено од PrivateFly предвид зело 112 аеродроми во светот, а во него учестувале околу 8.500 луѓе.

  Притоа првото место го зазел аеродромот „Донегал“, кој се наоѓа во Ирска, чија писта е опкружена со плажи што ги заплискуваат водите на Атлантскиот Океан.

  Веднаш по него на листата е шкотскиот аеродром „Бара“, чија писта е всушност плажа. Третото место му припадна на францускиот аеродром „Ница“, лоциран на Азурниот Брег.

  Листата на најубави аеродроми од првото до десеттото место изгледа вака:

  Донегал, Ирска
  Бара, Шкотска
  Ница, Франција
  Квинстаун, Нов Зеланд
  Саба, Кариби
  Орландо Мелбурн, САД
  Торонто Били Бишоп, Канада
  Лондон Сити, Велика Британија
  Сент Мартин, Кариби
  Мајами, САД

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.