6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Гимнастичарката која доби максимални 10 поени повторно во центарот на вниманието

  Младата гимнастичарка, за која медиумите пишуваа пред неколку месеци поради совршената точка со движењата на Мајкл Џексон, денес е повторно во центарот на вниманието.

  Кетлин Охаси (21), гимнастичарка од Универзитетот УКЛА во САД, ја забележа целиот свет по видеото во кое изведуваше извонредна кореографија дополнета со движењата на кралот на попот.

  Пред неколку дена, таа изведе нова кореографија на УКЛА и заработи максимални 10 поени, овации на публиката и восхит на сите луѓе кои го гледаа видеото. Експертите велат во коментарите дека овој настап беше подобар од минатогодишниот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.