6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Видео) Возачот од Кина што влета во пешаци беше претепан поради тоа

  Лошото управување со возилото, сообраќајниот хаос и газењето пешаци што го направи еден возач во Кина може да се класифицира во категоријата „верувале или не“.

  Имено, камерите поставени на улица во Шенгду, град што се наоѓа во југозападниот дел на Кина, на 13 мај ги регистрирале постапките на возачот што направил неверојатен хаос на една од најпрометните крстосници во градот.

  На видеото објавено на социјалните мрежи може да се види како возач на бел џип се обидува да сврти среде крстосница, притоа кршејќи повеќе сообраќани правила.

  И покрај тоа што веднаш до џипот стоеше сообраќаен полицаец, кој, како што се гледа на снимката, се обидуваше да му сугерира на возачот како да излезе од крстосницата, сепак возачот не успеа да се снајде.

  Еден пешак кој беше лут поради неснаодливоста на возачот се приближи и се обиде да ја отвори вратата од џипот по што возачот забрза, но поради неприспособената брзина влета во толпа пешаци и покоски неколкумина од нив.

  Додека повредените останаа да лежат на земјата, гневните граѓани и другите возачи на автомобили, кои избегнаа да бидат цел на возачот, дојдоа до белиот џип од кој го извлекоа возачот и почнаа жестоко да го тепаат. Човекот подоцна бил уапсен и обвинет за загрозување на безбедноста на учесниците во сообраќајот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.