6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Имате болки во коските поради промена на времето – направете го ова за веќе никогаш да не почувствувате болка

  Секој од нас барем еднаш во животот има почувствувано болки во зглобовите, а некои од истражувањата покажуваат дека 43 отсто од популацијата од 45 години и постари имаат повремена или хронична непријатност во поедини зглобови.

  Вкочанетоста и ограниченоста во движење се покажал како еден од најчестите причини за посета на доктор.

  Ваквата болка може да бид предизвикана од низа промблеми како што се остеоартритис, тевматски артритис, исчашување и истегнување или било која друга повреда на лигаменти и рскавиццата која го опкружува зглобот.

  Ако ја прашате вашата баба што користела за лекување на болки во зглобовите, она најверојатно ќе ви каже дека имала магична комбинација како што е овој народен лек кој ги регенерира коските.

  Доколку ве болат нозете, грбот или имате некоја стара повреда, само помешајте ги овие три состојки и ќе направите природен лек за отстранување на болките, кој всушност помага во лекувањето на артритис, остеоартритис и сите болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите.

  Состојки: 300 мл алкохол (70%), 100 мл повидон јод и 10 таблети аспирин (300 мг).

  Подготовка: Помешајте го алкохолот со повидон јодот и додадете ги сомелените таблети аспирин. Соединете ја смесата и оставете ја да стои 21 ден на темно место.

  Потоа можете да ја користите како лек во вид на облоги или со втривање и лесна масажа на болното место.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.