6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Вечерта го направив ова, а сабајле не можев да им верувам на очите!

  Употребата на јаболков оцет за здравје не е од вчера и денес, велат повозрасните.

  Кога се користи правилно, може да биде средство за детоксикација на дебелото црево, подобрување на варењето, регулирање на рамнотежата на лимфниот систем, намалување на притисокот и подобрување на киселинско-базната рамнотежа на телото.

  Но, дали знаевте дека можете да изгубите тежина ако преку ноќ го завиткате стомакот во газа натопена во јаболков оцет?
  Овој трик е идеален за луѓе кои сакаат брзо, евтино и без употреба на хемикалии да ослабат.

  Еве ја приказната за една жена по име Ирена.

  Таа вели дека го забележала ефектот по оваа необична процедура следниот ден – и останала воодушевена! Се што ви треба е да најдете најлон и јаболков оцет. Истурете ја течноста врз најлонот и завиткајте ја околу стомакот.
  Еве што вели таа за ефектот:

  „Откако родив три деца, мојот стомак попушти и повеќе не беше привлечен. Но, постигнав забележителен резултат за три дена. Тогаш мојот пријател ме убеди да додадам алги на овој трик. Се чини дека со нив сè стана уште подобро! „.
  По принцип, за идеален резултат ви е потребно:
  1. Пакет алги – оние што се користат во суши.
  2. Ролна полиетиленска фолија;
  3. Завои;
  4. Јаболков оцет.

  Што да се прави:
  1. Нанесете јаболков оцет на листовите од алги.
  2. Ставете ги на стомакот.
  3. Сето ова запечатете го одозгора со пластична фолија.
  4. За да не извалкате се, најлонот дополнително завиткајте го со завои или завои од газа.
  5. Одете во кревет вака.
  Следното утро извадете го завојот. И погледни се во огледало. Дали вашиот стомак е малку помал? Оваа обвивка го поти телото и го отстранува вишокот на сало.

  Ирена вели:
  “Кога го направив ова за прв пат, изгубив 5 см во половината преку ноќ. Бев шокиран!”
  Секако, доколку имате некакви хронични заболувања, подобро е да се консултирате со овластен лекар пред да започнете со таква постапка. Но, придобивките од јаболков оцет се непобитни.

  Latest Posts

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.