6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Веднаш соблечете ги чорапите и погледнете: Ако вториот прст ви е подолг од сите останати, тоа не е бадијала

  Според некое истражувања, големината и изгледот на прстите на ногата имаат и свое значење. Некои експерти и научници се обиделе да го дефинираат истото и дошле до заклучок, пред се интересен за вториот прст.

  Имено, како што се наведува вториот прст на десното стапало покажува што сакате во животот. Просторот помеѓу вториот и третиот прест значи дека сте емотивна личност и пробувате да ги задржите емоциите далеку.

  Но најинтересно од се е еден факт. Што ви е поголем прстот, поголеми ви е шансите за лидерски способности. Но доколку вториот прст ви е помал тоа значи дека се стрпливи во животот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.