6 C
Skopje
четврток, февруари 9, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  Варениот лимон слабее како луд

  Многу луѓе го започнуваат денот со топол пијалок, како што е кафето. Други претпочитаат нешто кул и освежувачки. Сепак и двата пијалаци предизвикуваат сериозна штета на нашето здравје, па затоа треба да ги замениме.

  Добар избор е пијалокот опишан подолу. Се користи на празен стомак и е многу хранлив. Ги убива и бактериите, го чисти телото и ни дава енергија до крајот на денот.
  Варен лимон

  Има многу придобивки што можеме да ги добиеме од овој пијалок. Помага во согорувањето на мастите и слабеењето постепено и природно. Со својот ефект на чистење, го чисти нашето тело, го зголемува метаболизмот и помага во елиминирање на токсичните материи. Овде ви покажуваме што треба да имате при рака и што треба да правите.

  Што ни треба:Природен ѓумбир, лимони, Лук (4-5 чешниња), Минерална вода (2 литри)

  Подготовка и употреба:

  Првиот чекор : излупете ги лимоните и исцедете го сокот. Потоа излупете ги чешнињата лук и измешајте ги во блендер со сокот од лимон. Потоа ѓумбирот, додадете го во блендерот и мешајте додека не се добие хомогена материја.

  Потоа истурете 2 литри вода во тенџерето заедно со лимоните. Кога водата ќе достигне точка на вриење, додадете ја смесата и варете неколку минути. На крај извадете ги лимоните и оставете ги да се изладат и ставете ги во сад со капак.

  Пијте една чаша пијалок секое утро на празен стомак за да ги почувствувате неговите ефекти. Бидејќи сокот од лимон е сличен на желудечниот сок, го стимулира производството на жолчката. Како резултат на тоа, работата на гастроинтестиналниот тракт се стимулира.

  Сокот од лимон, од друга страна, смирува и го подобрува варењето . На крајот, ќе изгубите тежина брзо и природно.

  Почнете да го правите овој напиток секој ден и внимавајте на резултатите./zdrave.to

  Забелешка:
  Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.