6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Булеварко: Публиката ја заболе к*р дали она ќе каже да или не! Сеир си пукаат…

  Секогаш коа одам на некој спектакуларен концерт и коа ритамот на музиката оди кон вртоглава максима, ќе се појави некоја меланхолична, бледолика исклиширана фаца, која сака да клекне пред 15 000 луѓе и да ја запроси својата цура со која се тегави минимум 15 години.

  Она што треба да е најинтимна работа на двајца вљубени, заедно со романтичната пенетрација у некоја црвена спална со многу свеќи, се споделува со 10-15 000 пијани лудаци кои дошле да се журкаат и да џускаат. И да. Публиката ја заболе кур дали она ќе каже да или не! Сеир си пукаат и даваат аплауз за побрзе да се тргнете од бината! Ако мене некој ме праша. Хероина е онаа која јавно ќе го одјебе фраерот кој сака да го купи мигот на слава а девојката да ја стави пред свршен чин, да мора да каже да.

  Ако пред аудиториум идат јавните запросувања, пред публика исто така треба да одат и разводите. Со сите тие предбрачни договори, анекси, точки и подточки, заварени на нотар. Сите побарувачки на невестата у случај на сексуално запоставување од страна на супругот, неговите забранети пијанки низ град и враќање у ситните саати, како и нередовно миење тањири у кујна. Дајте и го овој спектакл на публиката, пошто она секако ќе се претвори во уво и во овој случај.

  И додека го пишувам текстов и јадам вафли на темава, една дилема страшно ме разара у психава. Кој е следниот фраер кој ќе ни приреди такво шоу? Кој концерт или спортски настан би можел да биде ,,збогатен” со мушко клизачи и ОЖЕНИ СЕ ЗА МЕНЕ!? Ги молам бубмејкерите у домовите на обложување ширум Скопје да ги извадат квотите со топ 20 фаворити. Уплатата да биде отворена 24 часа и после сите тикетите под перница.

  И додека ја серам за јавните запросувања и ги кењарам настаните кои некои ги сметаат за хит у нивните животи, мора да им ја посакам сета среќа на светот на оние девојчиња кои сакаат да бидат запросени на било каков начин. Па макар и јавно. Морам да им ја посакам и цела среќа на оние беќари кои тука не можат да си најдат невеста и се акаат по светов да донесат невести во домот свој. Украинките и Албанките се жените на нивниот живот кои треба да им донесат пород во домот. Оние кои треба детски плач да им донесат у топлите соби. А зошто е тоа така? Па така е пошто нашиве немажени несреќи, одамна се отидени да се проебат по белиот свет. Катар, Емирати, разни курци палци…Они сањаат некој Шеик или Емир да им улета на коленици со некој дијамантски веренички прстен. Пошто немаат среќа у љубовта. У Македонија нема мужи и сите се педери де… Мужите на нивниот живот се брадоњи Бедуински кои ловат на Берза позади некоја нафтена компанија. Јеби га. Нивната среќа у љубовта, иде нагоре-надоле, ко што идат акциите на берза.

  На крајот од краиштата, не е битно шо сере Булеварко. Булеварко е кењатор, и тој нема да се промени никад у животот. Она за што навивам е секој да си ја најде љубовта на својот живот, и да остари покрај својот сакан. Е не знам дали е ова клетва или благослов. Веројатно ќе знаеме за едно 30 тина години ко ќе се збрчкаме покрај своите сакани. Ако мене некој ме праша, дефиницијата за љубов и брак, ја има измислено некој кастриран евнух шо сака да му се освети на светот поради својата дефицитарност. Ако грешам нека изгорам. Се надевам дека за неколку години, оваа одвратна теорија за вечна љубов, ќе ми биде побиена. Едино нема да ми остане побиена темата дека јавното запросување е срање. Спред мене, тоа е интимен момент и многу посебен. Премногу битен или небитен, да биде споделен со секаков џган, секако….

  НАПИША: БУЛЕВАРКО ( сељак испомплексиран кој гарант, премногу лошо ја запросил својата сакана)

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.