6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Булеварко: Публиката ја заболе к*р дали она ќе каже да или не! Сеир си пукаат…

  Секогаш коа одам на некој спектакуларен концерт и коа ритамот на музиката оди кон вртоглава максима, ќе се појави некоја меланхолична, бледолика исклиширана фаца, која сака да клекне пред 15 000 луѓе и да ја запроси својата цура со која се тегави минимум 15 години.

  Она што треба да е најинтимна работа на двајца вљубени, заедно со романтичната пенетрација у некоја црвена спална со многу свеќи, се споделува со 10-15 000 пијани лудаци кои дошле да се журкаат и да џускаат. И да. Публиката ја заболе кур дали она ќе каже да или не! Сеир си пукаат и даваат аплауз за побрзе да се тргнете од бината! Ако мене некој ме праша. Хероина е онаа која јавно ќе го одјебе фраерот кој сака да го купи мигот на слава а девојката да ја стави пред свршен чин, да мора да каже да.

  Ако пред аудиториум идат јавните запросувања, пред публика исто така треба да одат и разводите. Со сите тие предбрачни договори, анекси, точки и подточки, заварени на нотар. Сите побарувачки на невестата у случај на сексуално запоставување од страна на супругот, неговите забранети пијанки низ град и враќање у ситните саати, како и нередовно миење тањири у кујна. Дајте и го овој спектакл на публиката, пошто она секако ќе се претвори во уво и во овој случај.

  И додека го пишувам текстов и јадам вафли на темава, една дилема страшно ме разара у психава. Кој е следниот фраер кој ќе ни приреди такво шоу? Кој концерт или спортски настан би можел да биде ,,збогатен” со мушко клизачи и ОЖЕНИ СЕ ЗА МЕНЕ!? Ги молам бубмејкерите у домовите на обложување ширум Скопје да ги извадат квотите со топ 20 фаворити. Уплатата да биде отворена 24 часа и после сите тикетите под перница.

  И додека ја серам за јавните запросувања и ги кењарам настаните кои некои ги сметаат за хит у нивните животи, мора да им ја посакам сета среќа на светот на оние девојчиња кои сакаат да бидат запросени на било каков начин. Па макар и јавно. Морам да им ја посакам и цела среќа на оние беќари кои тука не можат да си најдат невеста и се акаат по светов да донесат невести во домот свој. Украинките и Албанките се жените на нивниот живот кои треба да им донесат пород во домот. Оние кои треба детски плач да им донесат у топлите соби. А зошто е тоа така? Па така е пошто нашиве немажени несреќи, одамна се отидени да се проебат по белиот свет. Катар, Емирати, разни курци палци…Они сањаат некој Шеик или Емир да им улета на коленици со некој дијамантски веренички прстен. Пошто немаат среќа у љубовта. У Македонија нема мужи и сите се педери де… Мужите на нивниот живот се брадоњи Бедуински кои ловат на Берза позади некоја нафтена компанија. Јеби га. Нивната среќа у љубовта, иде нагоре-надоле, ко што идат акциите на берза.

  На крајот од краиштата, не е битно шо сере Булеварко. Булеварко е кењатор, и тој нема да се промени никад у животот. Она за што навивам е секој да си ја најде љубовта на својот живот, и да остари покрај својот сакан. Е не знам дали е ова клетва или благослов. Веројатно ќе знаеме за едно 30 тина години ко ќе се збрчкаме покрај своите сакани. Ако мене некој ме праша, дефиницијата за љубов и брак, ја има измислено некој кастриран евнух шо сака да му се освети на светот поради својата дефицитарност. Ако грешам нека изгорам. Се надевам дека за неколку години, оваа одвратна теорија за вечна љубов, ќе ми биде побиена. Едино нема да ми остане побиена темата дека јавното запросување е срање. Спред мене, тоа е интимен момент и многу посебен. Премногу битен или небитен, да биде споделен со секаков џган, секако….

  НАПИША: БУЛЕВАРКО ( сељак испомплексиран кој гарант, премногу лошо ја запросил својата сакана)

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.