6 C
Skopje
вторник, мај 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  Не смеете да се налутите: Ова се најлошите карактеристики на секој знак во Зодијакот

  За следниов хороскоп што ќе го прочитате ви е забрането да се налутите!

  Ова се најлошите карактеристики на секој знак во Зодијакот.

  Овен

  • Војник, секогаш прв, склон кон игри и сплетки, често избувлив и карактеристичен со нагли потези.
  • Ги сака припадниците на спротивниот пол, сметајќи ги за сексуални објекти и после „извршената“ работа често и шутнува. Пример за тоа се Казанова и Марлон Брандо.
  • Силен економист – повеќето овни се добро платени во работата.
  • Недостатоци: гордост, брзоплетост и его.
  • Може да биде садист (Хитлер, Хрушчов, Иван Грозни)

  Бик

  • Сака да јаде, да пие и да спие. Покрај тоа и да има секс.
  • Темпераметен, дипломат, тврдоглав и често мрзелив (освен ако не се работи за добро платена работа).
  • Материјалист, често успешен во политиката и воените детали, но и во економијата.
  • Ја сака уметноста, а се вели дека поседува талент и да створи нешто сам.
  • Недостатоци: непопустливост, склоност кон алкохол, љубомора.
  • Познати Бикови: Сократ, Фројд, Тито, Макјавели.

  Близнаци

  • Половина-половина личности: колку добри страни имаат, толку имаат и лоши.
  • Привлечни се, но ладни; интелигентни, но неемотивни; самокритични, но сакаат да ги критикуваат и останатите.
  • Контрадикторен, дуален знак кој денес тврди едно, утре друго, а потоа плука по она што вчера го запишувал во ѕвездите.
  • Често се бисексуални.
  • Познати Бикови: Платон, Џек Лондон, Мерлин Монро, Анџелина Џоли.

  Рак

  • Воден знак со променливо расположение, кој се пронаоѓа речиси во секоја професија, но му треба време да се одлучи само за една.
  • Доколку не се одлучи за насоката во професионалниот живот на време, може да стане и социјален случај. Од друга страна, може да стане Рокфелер или Тесла (а такви луѓе еднаш се раѓаат).
  • Инаку е добар домаќин, со одмерено однесување и темперамент. Емотивен е и хиперсензибилен и лесно се навредува , но не покажува дека е повреден или дека нешто му пречи.
  • Често имаат поетска и уметничка душа.
  • Недостатоци: Лесно се навредуваат, склони кон пороци, преемотивни, а понекогаш и заборавени.

  Лав

  • Ниту еден Лав или Овен не истуркал далеку во животот, без да го отсакаат блиските или без да изврши самоубиство (Хитлер, Наполеон).
  • Како вистински диктатор, не ги признава своите грешки бидејќи тој е секогаш во право. Доколку е надвладеан или доколку се наоѓа во околина која интелектуално (или на некое друго поле) е над него, се повлекува. Може да биде и добар дипломат, но тоа поретко се случува.
  • Доколку моќта е во негови раце, околината дефинитивно ќе настрада.
  • Најдобро е да му го нахраните егото и да му оставите негов простор за да не ги тиранизира оние околу него.

  Девица

  • И девицата е малку дуален знак, добар во речиси сè што прави, самокритичен, а понекогаш своеглав и мрзелив.
  • Аналитичен е, материјалист како и Бикот, има променлив нарав, добар по природа и импулсивен.
  • Доколку изреагира премногу нагло, може да ја упропасти ситуацијата, па тогаш ги повикува пријателите на помош.
  • Има боемска црта што подразбира карти, алкохол и секс (Толстој).

  Вага

  • Единствениот воздушен знак со вистински емоции, но прилично несреден.
  • Склони се кон убави и ретки работи (Моника Белучи), добри декоратери се и добри пријатели.
  • Жените ваги не се оптоварени со конзервативни правила во љубовта.
  • Недостатоци: многу трошат, хировити се, не знаат што сакаат од животот и често се невротични.

  Скорпија

  • Депресивен и многу мистериозен знак.
  • Често се крие под маската на зафркант, успешен е во работите кои бараат динамика – маркетинг, промотер, професионален возач и тн.
  • Ги сакаат пороците, особено алкохолот и дрогата.
  • Многу се љубоморни, импулсивни и одмаздољубиви.
  • Во комбинација со Бик достигнуваат 100% страст.
  • Склони се кон деструкција на самите себе и на останатите.
  • Позната Скорпија: Антонио Бандерас.

  Стрелец

  • Филозофи полни со среќа, луди возачи, а често и коцкари.
  • Кога нешто ќе намислат нема шанси да се откажат, а доколку не успеат, никогаш нема да признаат за тоа, слично како лавовите.
  • Нивниот збор мора да биде последен, иако некогаш знаат и мудро да молчат.
  • Не сакаат стеги и конзервативизам, отворени се максимално и склони кон дебати. Со нив може да се соработува.
  • Воглавно се атеисти и агностици.

  Јарец

  • Материјалисти се, знаат да бидат мрзеливи и тврдокорни. Може да израснат во математичари или програмери, но воглавно не успеваат да стигнат предалеку.
  • Доколку се нафатат на некоја работа, ќе ја направат до перфекција.
  • Прифаќаат единствено „бетонски“ докази за било што, особено за духовноста, но не е чудо и тогаш да пронајдат некоја замерка.
  • Цинизмот и ароганцијата не им се непознати, а некогаш знаат и да си препишуваат туѓ успех. Но, воглавно не се лоши луѓе по природа.
  • Жените Јарци се исклучително „на цена“.

  Водолија

  • Знак чие владеење е во тек.
  • Има променлива природа и плитки емоции, многу се паметни, понекогаш се и генијални, прилично се сестрани.
  • Добри пријатели се, но заради искреноста и отвореноста, луѓето знаат да им замерат.
  • Сакаат да се зафркаваат, но знаат да бидат и хумани.
  • Сакаат да учествуваат во оргии, склони се кон консумација на големи количини на алкохол и швалерисување.
  • Препорака: Избегнувајте подолго дружење со нив.

  Риби

  • Сите знаци се обединети во овој знак, што никако не е добро.
  • Често имаат криза на идентитетот, дивергентност која предизвикува поделеност на сите страни, контрадикторност и изразена променливост на расположението – особини кои во никој случај не се за пофалба.
  • Ова може да биде личност која ладнокрвно ќе ви ја откине главата, или пак, да се расплаче како мало дете доколку и’ ја погодите точката.
  • Припадници на овој знак биле многу генијалци, како Нострадамус, Мојсеј, Леонардо да Винчи, Микеланџело и Коперник.

  Latest Posts

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.