6 C
Skopje
среда, јуни 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  БОЖЈЕ ЧУДО: „Не се сомневајте во Бога, само верувајте и чудото се случува!“

  Една баба одгледала 3 внуци кој ги изгубиле мајката и таткото во несреќа. Бабата била верник, па секој вторник, четврток и сабота одела во црква. Во четвртокот бабата отишла во црква и ги оставила внуците во својот дом, едниот на 13. години, другиот на 4. години и најмалечкиот на 2 години и 8 месеци.

  Ги бакнала и рекла: штом заврши службата, ќе си дојдам дома. И таа отишла во црква.
  2-годишното бебе што си играло земала игла со која што бабата плетела и ја стави во штекер и бил електрициран!

  Постарите браќа, во обид да им помогнат на најмалите, го грабнаа детето но и тие и исто така беа електрицирани, тројцата го потрошиле животот обидувајќи се да си помогнат еден на друг. Соседите откриле што се случило и повикале брза помош, но децата веќе биле мртви кога пристигнала помош.

  Бабата пристигнала од црква, каде била информирана за тоа што се случило, побрзала во болницата, ги нашла своите деца, веќе покриени со бели чаршафи.

  Бабата клекнала на колена и почнала да се моли. „Господи Исусе, не отидов на прошетка, бев во твојата куќа за да ти се поклонам, ги оставив децата на твоја грижа, зошто ова зло ги снајде моите внуци Господ?“ 😢

  Како што се молеше, децата повторно почнале да дишат, докторите биле вчудоневидени и без одговори бидејќи децата пристигнаа мртви во болницата.

  Докторите се обиделе да најдат објаснување, но не можеле и рекле:

  „Како е можно ова? Децата се вратија во живот!!!“

  Низ солзи бабата рекла:
  „Не се сомневајте во Бога, само верувајте и чудото се случува!“

  Кажи „Амин“ и #сподели ако веруваш во Божјите чуда! ❤

  Извор: ekran.mk

  Latest Posts

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  АКТУЕЛНО

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.