6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Балканот полуде за оваа билка: Дар од Бога, а со хектар земја се заработуват 12.000 евра

  Аронијата е билка која со право го носи прекарот билка која е дар од Бога.Популарна и се повеќе барана на пазарите, со аронијата ќе го заштитите здравјето, ќе го подобрите имунитетот, ќе ја прочистите крвта.

  Го намалува холестеролот, делува за слабеење, го намалува ризикот од срцеви и други тешки болести.

  Го спречува и стареењетои помага и за надворешната убавина.

  Според процентите, еден хектар земја со аронија може да донесе 12.000 евра, па затоа стана се попопуларна и за бизнис.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.