6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Баба Гина: Рецептот го дадов на голем број луѓе, никој не е незадоволен! (семејно наследство со векови)

  Баба Џина Трифонова признава дека кога би можела би им помогнала на сите – затоа го споделува својот рецепт за здравје!
  Таа има 90 години и измислила свој рецепт за здравје, кој веќе го користи цело село, а се прославил и во соседните села. Го наследила од нејзината баба која го познавала од нејзината.

  Овој природен рецепт за здравјето на баба Гина е страшно силен и нема никој на кој не може да му помогне, тврди таа. Со овој рецепт, баба Гина им помогна на луѓето да го зајакнат својот имунолошки систем, да се ослободат од грипот, па дури и од пневмонијата.

  Неговата корисност во лекувањето на анемијата е неспорно докажана и пред години од неа и нејзините соседи.

  Рецептот на баба Гина Трифонова е повеќе од лесен за правење, признава таа. За да го направиме ова вистинско чудо, потребни ни се само вистинските состојки и упорност во земање природни лекови.

  Земаме половина тегла мед – вистински и не захаросан, околу 50 грама семки од коприва, два лимони, два главици кромид кои ги рендаме на ренде и околу 100 грама ореви – мора да бидат ситно исечкани и по можност млади.

  Оревите ги сечкаме или ги матиме во блендер, а лимоните се цедат во сок. Потоа ни треба поголем сад во кој ќе го ставиме прво медот, па сокот од лимон, па ренданиот кромид, семките од коприва и на крај оревите.

  „Добро измешајте ги сите производи во садот, па истурете во стаклена тегла и турнете ја во фрижидер. Треба да се чува таму за да се лади и да трае“, објаснува бабата Џина Трифонова.

  Таа се колне во овој рецепт за здравје и неговите прекрасни својства, бидејќи го користи уште од мала. Го направила нејзината баба, која го научила од нејзината баба. „Не сум видел лек. А како ми е да давам пари што и онака ги немам за да ги купам овие измислени препарати во аптеки. „Сите се измамници и лага, само некои да се збогатат, а други да умрат“, се лути баба Гина.

  Таа се колне дека ако секој ден земаме по 4-5 лажички од нејзиниот рецепт – барем триесетина минути пред оброците, нема да се разболиме цела зима. И ако во моментов имаме грип или дури и пневмонија, тие ќе исчезнат за кратко време – иако метафорично кажано. Сепак, третманот е пет пати побрз.

  „Со овој рецепт излечив цело село. И секогаш ќе го правам тоа, ќе им го кажувам на сите луѓе, додека сум жив. Ако можам да помогнам, зошто да не го направам тоа?“, се смее бабата Џина Трифонова.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.