6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Астрологијата открива: Убедливо најдобрите љубовни парови во хороскопот

  Страста и романтиката помеѓу Рибите и Шкорпиите никогаш нема да згаснат, а врската помеѓу Бикот и Ракот гарантира вечна љубов… Секој хороскопски знак има единствени особини кои ги прават поинакви и поинтересни од другите.

  Баш тие карактерни особини на некого мажат да им бидат многу одбивни, додека другите не можат да им одолеат.

  Во продолжение ви откриваме кој е најдобар пар за вас, ви донесуваме 12 најдобри хороскопски парови чија љубов може да биде вечна…

  1. Овен и Водолија

  На Овенот и Водолијата никогаш нема да им биде здодевно што значи дека врската помеѓу овие два знака секогаш ќе биде возбудлива. Двајцата имаат авантуристички дух, сакаат да пробуваат нови работи во кои максимално уживаат. Најдобрата особина на овој пар е тоа што сè сакаат заедно да прават како тим, уживаат во заедничкото дружење и затоа никогаш нема да се заситат еден од друг.

  2. Бик и Рак

  Овие два хороскопси знаци најдобро се разбираат и имаат многу голема поврзаност и физичка и емоционална. Поради оваа особина со време нивната врска станува сè подлабока и посилна. Биковите и Раковите имаат многу здрав и квалитетен однос во кој двата знака се свесни за вредностите на партнерот и врската која ја изградиле. Знаат на својот партнер да му покажат дека го сакаат и ценат. Само таков однос гарантира вечна љубов.

  3. Близнаци и Водолија

  Овие два знаци имаат неверојатна силна ментална и емоционална поврзаност. Во потполност се разбираат и во самите почетоци на врската чувствуваат силна поврзаност, како да се знаат со години. Двата знаци се големи креативци. Но, иако максимално уживаат во заедничкото друштво, она што ги прави просилни е потребата за независност која подеднакво двајцата ја ценат, а поради тоа врската може да им стане уште поцврста.

  4. Рак и Риби

  Космичката поврзаност помеѓу овие два водени знаци многу е силна. Заедно функционираат совршено, а главна причина е тоа што толку добро се познаваат. Рибите и Раковите се многу самосвесни и поради тоа можат да изградат многу силна и квалитетна врска. И додека Рибите сонуваат за поврзаност со партнерот, Раковите уживаат во верноста и угодувањето на особата која ја сакаат, што е совршен спој за квалитетен однос полн со љубов.

  5. Лав и Стрелец

  Страста помеѓу овие два хороскопски знаци е многу силна. Тие се многу страствени личности и еден на друг ќе си бидат силна поддршка во животните одлуки, целите и соништата кои секогаш ќе ги донесуваат заедно. Овој пар е многу забавен и во нивното друштво сите уживаат. Страста која овие два знаци ја имаат кон животот, љубовта и еден спрема другиот навистина е неверојатна.

  6. Девица и Бик

  Овие два земјени знаци заедно прават една многу квалитетна, лежерна и практична врска во која двата партнера се чувствуваат опуштено и сигурно. Девиците и Биковите имаат многу искрена врска полна со доверба во што ќе уживаат сите со кои се дружат и го поминуваат времето. Ова се сигурно двата најлојални хороскопски знаци кои двата подеднакво ја ценат лојалноста и искреноста и во потполност се разбираат.

  7. Вага и Близнаци

  Врската помеѓу нив се заснова врз многу силна интелектуална поврзаност. Двата се воздушни знаци на кои им годи менталната стимулација и поради тоа многу добро се разбираат. Во нивното заедничко разбирање и вреднувањето на партнерот е на највисоко ниво и двајцата ќе се погрижат таквиот квалитетен однос засекогаш да остане. Љубовната врска помеѓу овие хороскопски знаци е многу јака и секогаш ќе бидат страствени љубовници и најдобри пријатели.

  8. Шкорпија и Рак

  Ако во врската се наоѓаат два страствени знаци, тоа може да биде многу „опасен“ спој. Но тоа никако не важи за Шкорпиите и Раковите. Овие два водени знаци имаат многу силни чувства, а кога ќе се поврзат и засакаат, заедно стануваат многу моќен пар. Тие се хранат со заедничка страст, многу се верни партнери и еден на друг се најголема подршка. Имаат многу слични морални вредности и поради тоа еден за друг се спремни да направат сè.

  9. Стрелец и Овен

  Овој „динамитен“ пар ги поврзува оган што се гледа во нивната страствена врска. Заедно имаат неверојатна количина енергија која ја внесуваат во врската. Баш таа енергија со време го зајакнува нивниот однос и го прави поквалитетен. Стрелците и Овновите се многу слични и имаат ист ентузијазам кон светот околу нив и со заеднички сили можат да ги надминат сите животни пречки.

  10. Јарец и Бик

  Овие два знаци меѓусобно толку се привлекуваат па нивната хемија ќе ја почувствуваат сите околу нив. Нивниот однос е врз основа на обожување, што ретко кој пар може да го доживее. Тие имаа многу силна врска  и поради тоа нивната љубов ќе трае вечно. Причината за тоа е високото ниво на љубов и почитување во врската, поради што за овие два можеме да кажеме дека се сродни души кои никогаш нема да бидат злобни со својот партнер.

  11. Водолија и Близнаци

  Овие опишуваат многу силна психолошка поврзаност. Таа е толку моќна што овој пар меѓусобно може да си ги чита мислите. Водолиите и Близнаците се толку поврзани па често единствено тие го разбираат светот во кој тие живеат и уживаат. Токму таа поврзаност нивната врска ја прави толку силна и долготрајна. Овој пар низ животот ќе чекори заедно, рамо до рамо и ќе се грижат никогаш да не се разделат.

  12. Риба и Шкорпија

  Поврзаноста помеѓу овие два знаци е многу силна и интуитивна. Размислуваат на ист начин и понекогаш  изгледа како да имаат заеднички ум. Рибите и Шкорпиите ќе се поврзат на интелектуално ниво, но и воедно ќе се погрижат да ги запознаат  душата и телото на партнерот за максимално да го разберат. Врската помеѓу нив е преполна со почитување и разбирање, но и со страст и романтика која никогаш нема да згасне.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.