6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Апел за помош на 14-годишниот Василие Петридов

  Василие Петридов (14) боледува од ретка болест: прогресивна мускулна дистрофија. За три третмани со репрограмирани матични клетки во Москва потребно е да се соберат 46.000 евра. Третманите ги спроведува доктор Пјетар Гарјаев.

  По првиот направен третман на 7 март, кај Василие биле забележани очигледни подобрувања, па неговото семејство апелира сите заедно да му помогонеме на Василие да го оставри својот сон.

  Телефонските броеви за донации се: „Телеком“ 070 143 444 и „Вип.Оне“ 143 464

  Трансакциска сметка: 270-7000244647.07 / АД Халк банка – Скопје

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.