6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Андреа Иванова: Жените ми љубоморат бидеќи изгледам како кукла !!!!

  Поради екстремно големите усни, Андреа Емилова Иванова (24) од Бугарија се прослави низ целиот свет.

  Досега 26 пати ги зголемила усните, а смета дека 27 пати ќе и помогнат да изгледа како кукла Брач. Постапката решила да ја направи околу Божиќ.

  Таа, исто така, направи осветлување и контурирање на лицето за да го поправи обликот на брадата и вилицата и плати 500 фунти за тоа. Нејзиниот следен чекор во намерата да изгледа како кукла Брач ​​е повеќе пластична операција во пределот на јаготките бидејќи сака да ги зголеми.

  аа вели дека сето тоа и ја зголемило самодовербата, но не го одбива вниманието на корисниците на Инстаграм кои се изненадени од нејзиниот изглед, а на таа социјална мрежа има повеќе од 8.000 следбеници.

  Андреа вели дека постојано и пишуваат од целиот свет и и нудат пари, патувања и состаноци. Иако и се инјектираат многу инјекции, од кои секоја чини 200 фунти, таа не е загрижена дека во одреден момент ќе пукне.

  – Ги сакам и се чувствувам многу подобро со овие усни. Наскоро ќе ги зголемам, како и јаболчниците – вели таа. Кога ја прашале зошто си го прави тоа, таа крева раменици и вели: „Сега е бес“. Андреа вели дека не е сигурна дека некогаш ќе престане со филери.

  – Сите ми даваат комплименти за облеката и усните. Ги инспирирам луѓето ширум светот. Да, има и негативни коментари, но тие најчесто доаѓаат од жени, па знам дека тоа е само љубомора – вели Андреа.

  Тој додава дека не гледа потреба од напади бидејќи усните се прашање на вкус. – Некои сакаат помали, а некои поголеми усни. Сакам поголеми, што е проблемот? Сакам да ги имам најголемите усни на светот. Во Бугарија е модерно и сите девојки имаат филери – вели таа.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.