6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако стапалата ги протриете со оваа мешавина од 2 состојки, сувата кожа сама ќе падне – супер евтин трик

  Сувите петици се проблем на многу жени. Колку и да ги негуваме стапалата и редовно да посетуваме педикир, речиси никогаш не сме задоволни од ефектот.

  Мазни петици се сон на секоја жена. Оваа маска која можете да си ја направите во домашни услови е вистински рецепт за тоа.

  Ова е рецептот:

  Истолчете еден аспирин. Додадете една кесичка лимонска киселина.

  Додадете малку топла вода и измешајте ја смесата. Намачкајте ги петиците, ставете најлони на нозете и облечете чорапи.

  Оставете да делува 15 минути. Потоа, излупете ја смесата, а мртвата кожа сама ќе испадне со неа.Намачкајте крема за стапала.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.